начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

връщане на гаранция

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


връщане на гаранция

Мнениеот lawyer2 » 22 Ное 2004, 15:29

Колеги, искам да ви питам следното:
С обезпечителна заповед е допуснато обезпечение на бъдещ иск и е внесена гаранция 150хил лв./неденоминирани - през 1997 год/ Делото е заведено и спечелено, но гаранцията не е върната. Сега клиентът се е сетил да си я иска. Възможно ли е да стане това, при положение че решението е влязло в сила през 2001год.
lawyer2
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 28 Окт 2004, 13:11

Re: връщане на гаранция

Мнениеот zvezda » 22 Ное 2004, 16:24

Не мисля, че ще има проблем. Искайте ги на всяка цена. Давност за това не съм срещала. В края на краищата това са ваши пари, които не бива да останат в съда. Аз повече от година чаках да ми върнат една гаранция - много мудна история. Да не говорим, че не се и олихвяват...
zvezda
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 14 Мар 2004, 19:48
Местоположение: София

Re: връщане на гаранция

Мнениеот lawyer2 » 22 Ное 2004, 16:35

Благодаря, на мен не ми се е случвало да искам връщане на гаранция/не съм водила делото аз/, молбата се пише до съда постановил обезпечителната заповед и предполагам трябва да прилож копие от нея и от влязлото в сила решение, нещо друго дали трябва?
lawyer2
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 28 Окт 2004, 13:11

Re: връщане на гаранция

Мнениеот zvezda » 22 Ное 2004, 20:21

Ами, на мен ми искаха и платежните, с които е внесена гаранцията. Първо - подадох молба до състава, който е издал обезпечителната заповед, да се разпореди връщане на гаранцията. Той ми издаде резолюция - "да се върне", след което отидох в счетоводството - една молба до председателя на съда, да се върне, с приложени платежно (може да се вземе от делото по обезпечаване) и резолюция на съдията.
zvezda
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 14 Мар 2004, 19:48
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron