начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Регистрация на ЮЛНЦ - връщат ме за глупости

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация на ЮЛНЦ - връщат ме за глупости

Мнениеот регистратор » 22 Ное 2004, 18:38

На 20.10 подадох документи за регистрация на ЮЛНЦ. Използвах примерен устав от Аписа.

Първата резолюция на съдийката беше, че УС не може да представлява сдружението, след като изпълнителния директор го представлява и че не сме избрали председател, зам-председател на УС и изпълнителен директор на сдружението.

Поправих се ;-). Втората резолюция беше, че нямаме клауза за представителност на изпълнителния директор (виж малко по-горе) и че юридическото лице, което сме избрали като изпълнителен директор, може да се представлява само от управителите си, а не от физическото лице, което беше упълномощено точно за случая с нотариално заверено пълномощно, да представлява ЮЛ на учредително събрание и да бъде избирано в ръководните органи).

Пак се поправих ;-/. Сега третата резолюция пише, че не може едно и също лице да бъде заместник председател на УС и представител на изпълнителния директор.

Учредители на дружеството са 3 физически лица и едно ЮЛ - ООД. За Председател на и зам - предс. на УС са избрани две от физическите лица, които са и управители на ООД-то. Изпълнителен директор е ООД-то. Фирменото дело се гледа в СГС, 4-ти състав.

Някакви предложения какво да правя?
регистратор
 

Re: Регистрация на ЮЛНЦ - връщат ме за глупости

Мнениеот лунатик » 22 Ное 2004, 20:42

Сигурно твоето дружество е за частна полза щом е с минималния брой учредители - 3 лица. А защо ви е изпълнтелен директор? Такава фигура май е само факултативна възможност. Виж чл.30 ЗЮЛНЦ - там всичко си е казано. Достатъчно е да има управителен съвет и председател на УС. Може дори да няма управителен съвет, а само управител. (чл.30 ал.3).
А колкото за възможността за определяне на юридическо лице за изпълнителен директор - смятам, че това е проблем. Поне ТЗ забранява на ю.л. да бъдат управители на търговски дружества.
Най-добре ще си решиш проблема като премахнете фигурата на зам. председателя на УС, като единия управител на ООД бъде избран за председател на УС, а другия управител бъде избран за изпълнителен директор на сдружението. Самото ООД да си остане само член на УС на сдружението.
лунатик
 

Re: Регистрация на ЮЛНЦ - връщат ме за глупости

Мнениеот регистратор » 23 Ное 2004, 10:04

Май ще най-добре да направим така както казваш, но съм сигурен, че съдийката пак ще намери за какво да се заяде. Не намерих законова пречка юридическото лице да бъде изпълнителен директор и зам-преседател на УС. И защо трябва да се съобразявам с капризите на някаква незадоволена жена? Вярно е, че правото е субективна наука, но някои неща са неоспорими.

По-скоро въпросът ми е какво мога да направя, за да накарам съдийката да си свърши работата, а не да се заяжда.

Ех, къде си прецедентно право....
регистратор
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron