начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

лекари

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


лекари

Мнениеот iliev_ven » 02 Дек 2004, 13:18

Колеги, адвокат съм и се казвам Венелин Илиев

Тъст ми пострада покрай една лекарска грешка и сега се опитвам да изясня като как е да съдиш лекари.... Има ли смисъл, няма ли...

Ще се радвам ако някой колега сподели с мен опит... Бих искал да знам практическата страна на нещата... Законите ще си ги чета...

Благодаря ви предварително!!!
iliev_ven
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Ное 2001, 19:22

Re: лекари

Мнениеот boba » 02 Дек 2004, 18:03

Нямам опит, но миналата или тази година нали имаше скандал около пазарджишката клиника "Хигия" (с два смъртни случая при пластични операции)
и май имаше съдебни дела... Вижте нещо по търсачките.
boba
 

Re: лекари

Мнениеот Nadejdna » 02 Дек 2004, 18:45

Имах няколко дела като юрист на голяма софийска болница за непозволено увреждане при проведено лечение. Първо Ви трябва консултант - лекар по профила на заболяването за да изясни слабите страни на болницата и мед. документация, с която ще доказвате. Второ от сериозните доказателста е мед. експертиза, а когато става въпрос за съдебни дела докторите са най-колегиалната гилдия. Съдиите обаче гледат със съчувствие на пострадалите и това улеснява позициите Ви донякъде. По едно от делата ми свид. показания на мъжа и сестрата на пострадалата се оказаха по-силни и от тройната мед. експертиза. Така, че опитайте.iliev_ven написа:

> Колеги, адвокат съм и се казвам Венелин Илиев
>
> Тъст ми пострада покрай една лекарска грешка и сега се опитвам
> да изясня като как е да съдиш лекари.... Има ли смисъл, няма
> ли...
>
> Ще се радвам ако някой колега сподели с мен опит... Бих искал
> да знам практическата страна на нещата... Законите ще си ги
> чета...
>
> Благодаря ви предварително!!!
Nadejdna
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron