начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

За казармите?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


За казармите?

Мнениеот Дойчинова » 17 Дек 2004, 21:48

Ако може някой юрист да ме уведоми как към момента стои въпроса със задължителните казарми на нашите деца, защото от военните окръжия всеки път различно казват.
Казусите са следните:
- едното ми дете завърши висше образование на 8 декември, и е родено 1976 година /беше 1,5 години в чужбина/ - сега казват, че не трябва да ходи в казарма, щото е минал 28, след 01.01.2005 година, други казват, че трябвало да го освободя, трети мълчат;
- от Военното окръжие ми казаха, че изобщо няма да го търсят, но как да почне работа като му искат документ за военно положение, а от военното окръжие отказват да му го издадат.

Благодаря!
Дойчинова
 

Re: За казармите?

Мнениеот tim » 20 Дек 2004, 01:36

Po prinzip predelnata wazrast, do koito moje da bade tarsen e 30 godini. a s u4ene moje da s eotlaga do 27 godini. Iawno woennite ne iskat da wzemat sina wi zastoto sa propusnali momenta da storiar tow ana 27 god. i sega nima kak da oprawdiat powikwatelnata. Ako zapo4ne w 4astna firma i iz4aka dwe godini ste mu izdadat takowa udostowerenie
tim
 

Re: За казармите?

Мнениеот Дойчинова » 20 Дек 2004, 03:23

Blagodarja!
No kak da zapo4ne v durgavno u4regdenie rabota?
Shte doobjasnja - toj zavurshi medicina - sega na 8 decemvri /roden 1976/
Shtom te njama kak da opravdajat deistvijata si - da go osvobodjat! Zashto trjabva da se 4aka? A dotogava?
Ot Medicinska academija kazaha 4e gi proizvegdat kato lekari v 4in starshi lejtenant - ne moge li tova da mu se priznae za vreme ili da si otreaboti vremeto vav voenna bolnitsa?
Дойчинова
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron