начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

МПС прехвърляне

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


МПС прехвърляне

Мнениеот Kalitак » 05 Яну 2005, 17:08

Здравейте,
Имам следния проблем - преди 3г. закупих кола на инвалид със запор 3г.
Сега, когато изтекоха как мога да си я прехвърля на мое име като не мога на открия "инвалида" :)))
Имам пълномощно, но разбрах че е валидно само през първата година
На всичкото отгоре пък трябвало и някаква декларация от него че няма задължения към държавата.

та ако има някакъв вариант много ще съм Ви благодарен
Kalitак
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Andreevska » 05 Яну 2005, 17:16

Прочетете пълномощното, ако изрично не пише че е за срок от една година/ в което няма логика/ значи може да го ползвате и днес.Естествено трябва да пише че може да си я прехвърлите на себе си при усл. на 38/1/ от ЗЗД. За декларацията по ч. 226/2/ от ДПК нямам идея,ако някои друг колега се е сблъсквал с същия проблем..?
Andreevska
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Kalitак » 05 Яну 2005, 17:22

никъде не пише за какъв срок важи
а има и такава точка - да продава, заменя, продава на себе си и на трети лица на цена каквато намери за добре
Kalitак
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Andreevska » 05 Яну 2005, 17:24

В такъв случай ще може да ползвате пълномощното,но ще ви трябва и декларация по чл. 25/6/ от ЗННД ако е женен.
Andreevska
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Kalitак » 05 Яну 2005, 17:28

Ако става въпрос за декларацията че жена му няма претенции към автомобила имам я и нея :)

а в КАТ при смяна на собственост освен заявлението,документите на автомобила и пълномощното искат и договор за покупко-продажба. Какво правя с него аз ли си го правя като упълномощен или.....
Kalitак
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Andreevska » 05 Яну 2005, 17:35

Договорът за покупко-продажба задължително минава през Нотариус вие прехвърляте на себе си и се заверява подписа,плаща се нот.такса,такса прехвърляне на МПС изчислени върху удостоверението за застрахователна стойност / издава се от всички застрахователи/.Трябва да е платена гражданската отговорност,пътния данък, а КАТ ще ви иска и еко такса около 80лв.
Andreevska
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Kalitак » 05 Яну 2005, 17:38

Много благодаря засега

За твоя информация вече няма екотакса :))

единствено за нов внос автомобили
Kalitак
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот mira_78 » 05 Яну 2005, 17:48

Здравеите и ЧНГ на всички!!!! Искам да ви попитам, след като са ми изтекли трите години на инвалида как да си прехвърля автомобила на друг инвалид ?каква е процедурата?Благодаря ви предварително!!!!
mira_78
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2005, 17:21

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Andreevska » 05 Яну 2005, 17:52

Ами по същия начин!С договор за покупко-продажба как иначе?
Andreevska
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот petp » 05 Яну 2005, 18:18

Uvazaemi kolegi, samo iskam da otbeleza, 4e ot 01.01.2005g. ve4e ne se dylzi eko-taksa pri prehvyrlqne.
petp
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Ангел Грозданов » 25 Яну 2005, 22:46

Как да се прехвърли МПС до 1800куб.см. на инвалид?Какви са условиата?
Ангел Грозданов
 

Re: МПС прехвърляне

Мнениеот Aнгел » 25 Яну 2005, 22:51

Здравейте!

Как може да се прехвърли МПС на инвалид?Какви са условията?
Aнгел
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron