начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

gluposta niama krai

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: gluposta niama krai

Мнениеот ne » 10 Яну 2005, 13:24

а да , щях да забравя "Милена П" ако си спомняш при кой нотариус е заверил пълномощното ти, можеш да провериш в архиваму, ако все пак не пъзи копие от него, той трябва да пази регистъра в който се вписват имената на упълномощителя и упълномощения, а вече с три имена можеш лесно да откриеш ЕГН и адреса ме.
успех и на теб
ne
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 27 Дек 2004, 20:18

Re: gluposta niama krai

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 10 Яну 2005, 13:53

И моля не забравяйте да споделите и тук какви проблеми евентуално са възникнали - във всеки град е различно, дори в две съседни данъчни служби понякога реагират доста различно...
Успех!!!
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Re: gluposta niama krai

Мнениеот ne » 10 Яну 2005, 14:32

блягодаря за пожеланията и идеите.
на всяка цена ще споделям.
а и предполагам, че сте срещна препядствия, за които също ще искам помощ от Вас.
ne
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 27 Дек 2004, 20:18

Re: gluposta niama krai

Мнениеот ne » 10 Яну 2005, 17:44

ето, че вече възникна запитване от моя страна.
За да направя отказ от правото на собственост следва да се легинимирам пред нотариуса като собственик със съответния документ - талон на автомобила. А такъв аз нямам - той е в купувача - пълномощник.
Не е проблем разбира се да се снабдя с нов талон от КАТ, но за целта следва да подам декларация, че същия е загубен. А той не е.
Тогава автоматично давам неверни данни. И ме притеснява 313 НК.
как да се справя с този проблем сега?

може би ще е редно да се подписвам не като "ne" , а като "достадна" :)
ne
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 27 Дек 2004, 20:18

Re: gluposta niama krai

Мнениеот ne » 10 Яну 2005, 18:19

и какво би станало ако след като пусна декларацията за нов талон и седмица по-късно спрат например настоящия шофьор с въпросния "изгубен" талон например за пребивена скорост всичко ще лъсне
ne
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 27 Дек 2004, 20:18

Re: gluposta niama krai

Мнениеот LakeG » 10 Яну 2005, 21:12

В тази връзка, колеги-ако не е сключил гражданска отговорност как ще му съставят и връчаг акт като не присъства и дори не знае къде е автомобилът му.Нали трябва първо да получи акта/да му е връчен/, та след това да му се състави наказателно постановление, което също да му се връчи.Не мислите ли, че е по-логично да глобят шофьора?Какво мислите?Оставям въпросът за данъците настрана.Ясно, че те си се дължат
LakeG
 

Re: gluposta niama krai

Мнениеот Anastassia Terzieva » 10 Яну 2005, 22:04

не мисля че трябва непременно да се легитимирате като собственик на автомобила, нотариуса само прави заверка на подписа, съдържанието той не е длъжен да проверява. Само удостоверява че точно вие сте подписали точно този лист заедно с написаното на него.
Ако не сте собственик отказът е нищожен, така че не би трябвало да ви изисква талона. Вие носите отговорност по 313 НК, не нотариуса. Той носи отговорност до свери снимката на личната карта с лицето пред него и че същото това лице е ръкоположило един подпис пред него.
Anastassia Terzieva
 

Re: gluposta niama krai i njama kraj

Мнениеот Ant » 10 Яну 2005, 22:29

Edna podrobnost - eko taksata za brakuwane - ще трябва да платите инея (за сметка на собственика по регистър на КАТ е)
:)
Ant
 

Re: gluposta niama krai и нйама крйа и нйама край..

Мнениеот Ant » 10 Яну 2005, 22:46

Ето какво бях избрал аз по такав проблем:

При положение, че глупостта е стигнала до там, "купувачът" да е напълно неизвестен, както при стремеж, да не се злепоставя лицето, придобило владението.

- започвам адм. производство пред КАТ ( регистрации ), за установяване на новонастъпили обстоятелства - това, че вече собственика е друг.
- те, разбира се отказват
- завеждам молба пред местния Районен съд за охранително производство (гл. 46 от ГПК), на основание отказа на КАТ (отказ на адм. орган) и липса на надлежни документи, с които да бъде удостоверен даден факт. Поканвам за свидетели - съседите на стария собственик и самите (съ-)собственици.
-с решението на РС отивам отново в КАТ за да заличат регистрацията и те да си търсят владелеца (неизвестен купувач).
- с удостоверението от КАТ отивам в данъчното...

----------------
кажи как е минало
tvaltchev@abv.bg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ant
 

Re: gluposta niama krai

Мнениеот ne » 11 Яну 2005, 12:32

много благодаря на всички за идеите, за това, че накарахте и мен доста надълбоко да помисля върху проблема, както и че разнищихте казуса от всички гледни точки и с всички подробности.
действително много ми помогнахте.
и няма да забравя да пиша щом реша реално проблема.
сигурна съм че не съм само аз с такъв.

благодаря!
ne
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 27 Дек 2004, 20:18

Re: gluposta niama krai

Мнениеот ne » 11 Яну 2005, 12:37

"Anastassia Terzieva" права сте за това, че не е необходим талон, и особено предвид това, че закона не ме окраничава с вестна компетентност на Нотариуса - все ще открия един който дисли, ме става въпрос за заверка на съдържание.
ne
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 27 Дек 2004, 20:18

Re: gluposta niama krai и нйама крйа и нйама край..

Мнениеот Anastassia Terzieva » 11 Яну 2005, 16:37

С отказа се отива в данъчното и се декларира, че колата не е твоя, те са длъжни да приемат декларацията (подкрепена с доказателство - декларацията за отказ от собственост), КАТ са отделно.
Когато продаваш кола и новия собственик не я е декларирал в данъчното, стария собственик декларира, че колата не е негова и прилага копие от договора за продажба на МПС-то за да не му се начисляват данъци, той няма вече няма други документи на МПС-то освен договора за продажбата му и от данъчното на какво основание ще оспорват декларацията или ще изискват някакви доказателства към нея - нали затова е декларация - човека си носи отговорността по 313 НК, тях това не ги касае.
Лицето което я държи и което дължи предаването на МПС-то на новия собственик- държавата, е в общия случай отказалия се от правото си собственик, който декларира че МПС-то не е във негово владение, а във владението на еди кой си, който я ползва неправомерно на отпаднало основание (оттеглено пълномощно).
Това е сигнал за КАТ, ще си я вкарат в регистрите за издирване и където първо го засекат ще му я отнемат.
Освен това не виждам причина да се праща еко такса за бракуване - колата е в движение, експълномощникът следва да я предаде на държавата, ако не я предаде доброволно - има си прокуратура, някой държавен служител ще се облажи със служебна кола.
Anastassia Terzieva
 

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта


cron