начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

търся юрист за работа в адв. кантора

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Ани » 18 Яну 2005, 11:46

О, моля ви се ! Това, че са ви предавали трима от нашите преподаватели не означава, че са ви "предавали нашите преподаватели". А колкото до изпитите - дълбоко се съмнявам, че вашето може да се нарече изпит, а имате и наглостта да твърдите, че било по-трудно отколкото в СУ!!! Имайте малко срам, колежке! Наистина приемам, че е възможно единици да станат що-годе добри юристи, наистина ако четат много и са сериозни, но ....... Вие явно не сте от тях, иначе щяхте да имате достатъчно мозък ,за да не парадирате с това, че ще завършили някакъв незнаен университет. Иначе нищо лично...
Ани
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Diana N » 18 Яну 2005, 12:28

За съжаление е така - единици са добрите студенти - добре поне, че тези единици правят имиджа на цялата група. Иначе без тях всички останали студенти сякаш са насъбрани от кол и въже.
И макар, че аз не уча в СУ, а в НБУ смятам че е крайно време рязко да се намали броя на новоприеманите студенти. И така да бъдат отсявани най-качествените и сериозните.
Защото малкото добри студенти наистина много страдат и са потърпевши от това, че в НБУ има немалко техни "колеги", на които не им е мястото там. Само какви глупости говорят на изпити - да се смееш с глас ! Но имат безсрамието и наглостта да се явяват.
А на всичкото отгоре тези мързели само знаят да се подиграват и завличат с лекции съвестните студенти. За тях те се едни загубени зубрачи, а те - всезнайковци и в същото време пълни двойкари.

Дано да не ме разпознаят по това, което съм написала, но...... много ми е зор !
Diana N
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот zzz » 18 Яну 2005, 12:34

Ани , не мислиш ли ,че твоето мнение е твърде нагло ? Това , че в СУ преподава еди кой си нищо не означава . Метод за наливане на мозък с фуния все още не е измислен .Искам да кажа , че като си прост , то е завинаги . А що се отнася до преподаватели нека да не говорим колко пък преподаватели от чужди университети -"незнайни " , както ти ги нарече , са преподавали във вездесъщия СУ . А между другото незнайни университети няма - за справка се обърни към сайта на министерството на образованието .
zzz
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот юрист не от СУ » 18 Яну 2005, 13:02

Доста "балони" от СУ съм "прескочил", при явяванията на интервюта и конкурси за работа и факт е , че работя....., а надувките, обясняващи ми колко са велики за това, че на входа на университета им пишело "СУ", могат да продължават да изпадат в еуфория, гледайки дипломите си и пишещи ядно в този форум от домовете си... !

"По делата им ще ги познаете...добрите юристи !"
юрист не от СУ
 

поздравления!

Мнениеот комета » 18 Яну 2005, 13:37

Браво, колега!:)
Крайно време е завършилите право в СУ да приемат, че освен техния юридически факултет, има още няколко такива в България. Омръзна ми да слушам колко са велики завършилите ЮФ на СУ! Колеги, просто четете, за да се поддържате на ниво и работете! Ако сте толкова добри, както претендирате, не се притеснявайте за работата си - пазарът ще отхвърли некадърниците, независимо къде са завършили. Затова спрете със злобните изказвания, моля!
комета
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Diana N » 18 Яну 2005, 13:41

Напълно съм съгласна със становището ви. И понеже студентите са зрели хора, а не ученици от средното училище, ВУЗ-ът не може да бъде решаващ за това дали те са добри юристи. Всеки студент може да вземе нещата в свои ръце и да се обучава сам, а не да разчита само на лекциите на преподавателите - който има желание, намира и начини.
Лично аз никога не съм се притеснявала от това, че уча в НБУ. Винаги съм се ръководила от принципа, че по вида посрещат, а по ума изпращат.
Diana N
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Силви » 18 Яну 2005, 15:23

Браво Диана, само така! А Ани - да духа супата....
Силви
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Sir Bob » 18 Яну 2005, 15:54

Добре казано!!!!
Sir Bob
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Skeptik » 18 Яну 2005, 16:04

Явно колега, сте по-голям балон и от тях, щом сте ги "надскочили" ....... :)))))
Skeptik
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Che » 18 Яну 2005, 16:17

От това изказване разбирам че си се явявал на страшно много интервюта за работа! :)
Che
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот не от СУ » 18 Яну 2005, 16:25

Да, добрите могат да избират !!!
не от СУ
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот юрист не от СУ » 18 Яну 2005, 16:34

Разбирам къде сте завършили, щом Ви засегна скромното ми мнение ! Моля , о, велики юристе от СУ, не се отъждествявайте с посочените от мен "балони", а ако се разпознахте сред тях - с дълбок поклон Ви моля на приемете истината...!
юрист не от СУ
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Бауди » 18 Яну 2005, 17:55

Писна ми от комплексарските изказвания на т.нар."не от СУ"!
Ако сте много добри и компетентни покажете го в съда или в кантората си!Аз не познавам юрист,завършил различен от СУ университет,който да е компетентен,колкото мен или колегите ми!Повечето са пълнеж!
Бауди
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот 8888 » 18 Яну 2005, 21:53

Така ли ? Ами я си помислете малко - вземете за пример Донна, която много често пише из този форум. Тя е един ненадминат юрист и въпреки това не е завършила СУ. Как си обяснявате този "парадокс" ?
8888
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот ВВВ » 18 Яну 2005, 22:26

Изключението потвърждава правилото!
Затова си я запомнил/а!
ВВВ
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот ganchev.r » 18 Яну 2005, 22:38

Колежке, явно не гледат сериозно на Вашето предложение. Лично аз не харесвам София. Ако обаче Ви трябва партньор в Пловдив, можете да се обърните към адвокатска кантора Ганчев Попов.
Поздрави!
ganchev.r
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Яну 2005, 19:54

ЗА АНИ

Мнениеот raikO » 18 Яну 2005, 23:12

"Вие явно не сте от тях, иначе щяхте да имате достатъчно мозък ,за да не парадирате с това, че ще завършили някакъв незнаен университет. Иначе нищо лично..."
Ани тези твой не обосновани твърдения типични ли са едина интелигентна жена за кaквато претендираш?
Според мен основателна е и логична причината поради което ВИЕ неможе да си намерите работа като юрист.
АЗ съм от СУ,но това правили ме различен от другите колеги?
raikO
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Kolega ot PROVINCIJATA » 18 Яну 2005, 23:50

I v nashija VUZ idvaha "prepodavateli of SU", no, zashto li ne se obosnovavat sega?
Moje da sa minavali samo na kafe ili za biskvitka?
:)Милена.П написа:

> Уважаема Силвия,
> тъй като тове не е първият път, когато кантората се разширява и
> търсим нови хора се отсланяме на предишния си опит. В никакъв
> случай, не казвам, че това да си юрист от СУ автоматично те
> прави добър юрист или обратно. Просто това е преценката на
> съдружниците - добра или лоша, правилна или грешна. Също така,
> ако бяхте прочели добре съобщението, щяхте да обърнете
> внимание, че е възможно да кондидатстват и незавършили колеги,
> а тъй като кантората е в София, това автоматично възпрепятства
> колегите от другите университети (моля Ви, не ме карайте да се
> обосновавам защо предпочитаме студенти, които посещават лекции
> и упражнения). От трета страна в кантората работят
> преподаватели в СУ, които биха могли да познават конкретния
> кандидат или поне да намерят от свои колеги мнение за
> кандидата. И на последно място, както Che правилно отбеляза -
> "пазарна икономика".
> И още веднъж Ви моля - нека не превръщаме офертата ни в
> поредвата препирня на тази тема
Kolega ot PROVINCIJATA
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Kolega ot PROVINCIJATA » 18 Яну 2005, 23:52

A, MOJE LI DA E MALKO PROSHAREN?Милена.П написа:

> Боже... А само като си помисля, че се чудех дали де не пише, че
> предпочитем да е непушач..
Kolega ot PROVINCIJATA
 

Re: търся юрист за работа в адв. кантора

Мнениеот Kolega ot PROVINCIJATA » 19 Яну 2005, 00:00

Ami, zashtoto i nie poznavame prawisti ot SU, koito sa se izlojili itakiva, koito prodaljavat da go prawjat!
I stava duma, kakto i za sydii, taka i za advokati.
A, za bezumnite WI ocenki za drugite, mjarkata e USPEHYT!
vSICHKO SE VJDA, KOLEJKE.
Az, naprimer, sym zavyrshil edno ot naj - prestizhnite uchebni zavedenija v stranata! - Prosto njamashe takava specialnost vyv vashijat VUZ! - Kakvo mi e na intelekta, gospojice? - Posle zavyrshih Pravo ne v SU, zashtoto taka mi beshe udobno po GEOGRAFSKI priznak...
I, ne sym si plashtal diplomata. Ne smjatam che predrasydycite pomagat na subekta, taka, kakto unijavat i obekta si..
Thanks!АНИ написа:

> Завършила съм СУ и офертата много ми допадна, но за съжаление
> живея в друг град и не ми е възможно. Искам да обясня на
> "засегнатите" на тема Университет как стоят нещата. СУ не
> напразно е смятан за най-добрия университет в страната, особено
> що се касае за правото. Ами помислете малко - там преподават
> най- реномираните преподаватели, обучението е на страхотно
> ниво, подготовката, която се придобива е с много нива над
> останалите университети. Аз наистина се гордея, че съм
> завършила СУ. И наистина ненавиждам "прависти" от други
> университети. Не искам да кажа, че съвсем всички се лоши.
> Например Търново го признавам наред със СУ. Най ме дразни
> Варненски Свободен Университет. Той просто бълва прависти - без
> никаква подготовка, но със самочувствие. Там просто е
> безобразно. Учат хора, които нямат елементарен интелект. Но с
> парички всичко се постига. И диплома може да си купиш, нищо, че
> не знаеш какво е правна норма!!! Иначе тия от свободния са
> окупирали всички работни места в града. И такива хора ще ми
> раздават правосъдие. Така че, колеги от незнайни университети,
> имайте малко разум да си замълчите и да не питате защо търсят
> хора от СУ.
Kolega ot PROVINCIJATA
 

ПредишнаСледваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron