начало

ВКС излезе с тълкувателно решение по несъстоятелността при липса на имущество за покриване на разноските ВКС излезе с тълкувателно решение по несъстоятелността при липса на имущество за покриване на разноските

? ? ?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


? ? ?

Мнениеот Иван » 30 Яну 2005, 16:07

Колеги, някой да е чувал за Закон за земята? Ползвам Апис и Сиела, не срещам такъв закон. Една колежка, с която работя по общ казус, се опита да ме убеди в съществуването на закона и регламентация в него на придобивна давност.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Иван
 

Re: ? ? ?

Мнениеот Гери » 30 Яну 2005, 16:13

Колега, да няма предвид ЗСПЗЗ, защото "Закон за земята" и аз не знам да има! И в отменени не видях такъв да е съществувал.
Не се шашкайте, мен колега ме пита какво е "възвод"... след малко умуване констатирах, че пита за въвод във владение :")
Гери
 

Re: ? ? ?

Мнениеот protekta » 30 Яну 2005, 16:14

Такъв закон няма!
Нека колежката Ви го покаже, за да Ви убеди. Вероятно тя бърка.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: ? ? ?

Мнениеот donna » 30 Яну 2005, 16:17

аз съм на апис и норма , утре ще видя в нормата ,но и аз нещо не съм го срещала/може и да греша/ ,да не би да е някой от отменените
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ? ? ?

Мнениеот Иван » 30 Яну 2005, 17:21

Вероятно колежката ме пробва, колеги! Мисля и аз да я изпробвам!
Знам, че не знам всичко, но да изпусна цял закон, и то за земята! Може би е имала предвид Закона за опазване на земеделските земи, който е сравнително нов.
Благодаря все пак за отзивчивостта!
Виждам, че в неделя намирате начин да си прекарвате добре-във форума!

Желая на всички успешна седмица!
Иван
 

Re: ? ? ?

Мнениеот gega » 30 Яну 2005, 17:56

Благодаря ти, Иване! Радвам се, че се завърна във форума!
gega
 

Re: ? ? ?

Мнениеот Гери » 30 Яну 2005, 18:02

Успешна седмица и на вас колега!
Гери
 

Re: ? ? ?

Мнениеот Mi-Lena » 30 Яну 2005, 19:10

Най-вероятно чл.12 ал.7 ЗСПЗЗ - нищо по-странно за придобивната давност от този текст българският законодател не е съчинявал в последните години.
Mi-Lena
 

Re: ? ? ?

Мнениеот биби » 01 Фев 2005, 00:24

сред всичко прочетено разбрах само, че сте "колеги" по простотия....върнете си купените дипломи и си напечатайте нови по по-безобидна специалност, че правото е оспасноза невежи
биби
 

Re: ? ? ?

Мнениеот protekta » 01 Фев 2005, 09:01

Възмутена съм от забележкатаВи ! Това, че някои хора /дори и колеги, че и депутати/ наричат ЗСПЗЗ закон за земята /може би не помнят или не им се произнася цялото наименование/, не е основание Вие да обвинявате всички нас в простотия. Освен ако манталитетът Ви не е такъв !... Тогава, обаче, не виждам Вашето място във форума.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron