начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

легализиране

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


легализиране

Мнениеот Сами » 17 Сеп 2004, 14:20

Как да легализирам щатска диплома без положен върху нея апостил? Дайте ми съвет!
Сами
 

Re: легализиране

Мнениеот BlaueAugen » 17 Сеп 2004, 14:23

Няма как. Апостилът се издава от секретаря на щата.
BlaueAugen
 

Re: легализиране

Мнениеот Сами » 17 Сеп 2004, 14:33

За жалост, няма време за кореспонденция. Няма ли вратичка някаква?
Сами
 

Re: легализиране

Мнениеот Сами » 17 Сеп 2004, 14:35

За съжаление, нямам достатъчно време за кореспонденция. Няма ли друг начин, вратичка някаква...
Сами
 

Re: легализиране

Мнениеот advokat na diavola » 18 Сеп 2004, 06:15

Dokumentite koito ne mogat da badat snabdeni s apostil /ili ne prite6avat/za da proizvedat
deistvie v BG triabva da badat udostovereni /legalizirani/ot Ban6no Ministerstvo na izdava6tata dar6ava -USA : Department of State , Washington DC , sled koeto legalizirani ot BG dipl.ili konsulsko predstavitelstvo.Secretary of Stete niama nikakva rabota tuk...BlaueAugen написа:

> Няма как. Апостилът се издава от секретаря на щата.
advokat na diavola
 

Re: легализиране

Мнениеот apelat » 20 Сеп 2004, 09:41

колега, първо се уверете, че САЩ е ратифицирала Конвенцията за премахване на изискването за легализация на чуждестранни публични актове, подписана в Хага на 5 октомври 1961 г.
Документите, издадени от държавите-страни по Конвенцията и снабдени с "апостил" не се нуждаят от легализация от българското дипломатическо или консулско представителство, за да породят действие в България. Ако документите не притежават или не могат да бъдат снабдени с "апостил", за да произведат действие у нас, те трябва да бъдат удостоверени /легализирани/ съгласно досегашната процедура - да са заверени от Министерството на външните работи на издаващата държава, след което - легализирани от българското дипломатическо или консулско представителство в тази държава или акредитирани за нея.
друг начин уви няма
apelat
 

Re: легализиране

Мнениеот Биляна » 21 Окт 2004, 16:41

И аз в момента се занимавам с това. Писах на у-тета в Щатите и те ми изпратиха official transcript с апостил. но вси4ко не свърши дотук; когато си подавах документите в МОН за да ги преведат по шестобалната система се оказа 4е и за самата диплома също трябва апостил, но разбира се това не бяха ми го казали преди за да мога сега наново да се занимавам. Въобще...защо ми трябваше да се връщам...
Биляна
 

Re: легализиране

Мнениеот ben laden » 21 Окт 2004, 19:33

Вероятно защото там не си се уредила.
ben laden
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron