начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Търся партньор-адвокат

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 24 Фев 2005, 10:31

Колега Удо, бихме могли да научим повече един за друг по пощата: /justitia@lex.bg/.
За да не се повтарям и ставам досадна на колегите, прочетете, ако искате, написаното от мен, по-горе.
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 24 Фев 2005, 14:44

При идеята, която предлагам, изискванията ще са взаимни:
От моя страна считам за ЗАДЪЛЖИТЕЛНО следното:
-отлична теоритична подготовка; Аз, смея да твърдя, че я имам.
- логически тип мислене - правото е логична наука за мен и решаването на казус много прилича на решаването на математическа задача.
- точност и корестност - образно казано това значи - дадената дума е закон; да не се крадат клиенти, освен ако клиента не предпочете сам другия; 12.00 часа е 12.00 часа - нито 12.05, нито 11.55; поетата работата трябва да се свърши, без значение как ще се свършиш, но качествено; почтеност в отношенията - ако има нещо, което трябва за знам трябва да ми го кажеш, а не аз да гадая и обратно; клиентите не са стока за да се продават; няма да правим въпрос за 20 лева, ако някой ги е дал, но жеста трябва да се върне под една или друга форма и т.н.
Добре е:
- колегата все пак да има някаква клиентела, защото аз имам понякога дела, с които не се занимавам, но само от тях няма да може да се живее;
- поне горе- долу практически понятия - да може да да напише поне един нотариален акт, договор, жалба и молбоа.
- добре е да има полезни познанство. Аз имам в някои институции и това страшно много помага на работата.
Дано не звучи прекалено амбициозно, ако се замислите, аз казах "партньор", не - "чирак или секретарка"
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Re: Търся партньор-адвокат

Мнениеот justitia » 25 Фев 2005, 02:08

КОЛЕГИ, БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ОТЗОВАХТЕ НА ТЕМАТА!!!
Немерих намерих си колега за съвместна работа и се надявам, че ще се разбираме.
На останалите искам да пожелая, много професионални успехи!
justitia
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Фев 2005, 19:54

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron