начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Продажба на ПС

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Продажба на ПС

Мнениеот ММ » 07 Мар 2005, 11:52

Багерът представлява ли автомобил по смисъла на $6 т.12 от ДР ЗДвП, т.е. трябва ли нотариална заверка на договора при продажбата му
Съгл. чл.145 ЗДвП продавача също в двуседмичен срок има задължение за представяне на документи пред службата, издала регистрационния номер. Ккави са санкциите ако това не е сторено и се извърши със закъснение.
ММ
 

Re: Продажба на ПС

Мнениеот Гери » 07 Мар 2005, 11:59

Да трябва нот. заверка на договора за покупко-продажба!
Гери
 

Re: Продажба на ПС

Мнениеот iren » 07 Мар 2005, 14:38

ZAVERKATA E ZADYLJITELNA.A AKO PROPUSNESH SROKA GOLOBATA V KAT E 5 lv.
iren
 

Re: Продажба на ПС

Мнениеот Марияна » 07 Мар 2005, 21:56

А трябва ли договора между две фирми за продажба на МПС да е нотариално заверен?
Марияна
 

Re: Продажба на ПС

Мнениеот донна2 » 07 Мар 2005, 22:08

разбира се
донна2
 

Re: Продажба на ПС

Мнениеот Марияна » 07 Мар 2005, 23:07

Благодаря ти Донна!Не съм юрист и не ги разбирам тези неща,но сме купили МПС от автокъща и договора не е нотариално заверен/от автокъщата ми казаха,че не е необходимо/.В данъчно нямаше проблем,но незнам в КАТ-още не сме ходили там.Дали няма да имам проблем като не е нотариално заверен?
Марияна
 

Re: Продажба на ПС

Мнениеот донна2 » 07 Мар 2005, 23:22

да не би да е нова и е внос
донна2
 

Re: Продажба на ПС

Мнениеот Марияна » 08 Мар 2005, 00:02

Не е нова-внос е.Но няма първа регистрация в Б-я
Марияна
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron