начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Zali4avane na kriminalna registraciq

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот problem » 14 Мар 2005, 12:37

Zdraveite. Imam edin problem - prez 2000 g. sadut mi naloji globa 10 lv. sas sporazumenie po NOHD, za krajba i unihtojavane na 4ujda dvij. veht.. Platih q vednaga i sled 21g., t. e. 2001g. ve4e sam reabilitiran, a ot 2002 g. osqjdaneto ve4e se zali4ava, kakto i posledicite mu. Kak stava zali4avaneto i na kriminalnata registraciq?
problem
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот Гери » 14 Мар 2005, 12:44

Първата реабилитация настъпва по право и в този случай не е нужно да правиш нищо. Свидетелството за съдимост, което ще си вадиш ще ти бъде чисто и ще пише “не осъждан”.
Гери
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот problem » 14 Мар 2005, 12:51

Da, za svidetelstrvot e taka. No kato otidoh v sledstvieto za da si podmenq dokumentite za samoli4nost mi kazaha 4e ne moga da napravq barza porq4ka , za6toto imam kriminalna registraciq.vaprosat mi e moje li tq da bade zali4ena, tai kato mislq da kandidatsvam za rabota v MVR?
problem
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот Гери » 14 Мар 2005, 12:55

За съжаление, до колкото знам има начин да се подаде молба за заличаване на криминална регистрация, но въпреки нея ще останете в масивите и това ще е пречка да кандидатствате за назначение в системата на МВР.
Гери
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот problem » 14 Мар 2005, 12:57

A znaete li kade i do kogo se podava tazi molba? Az sam zavar6il pravo i mislq za doznatel da probvam?
problem
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот Гери » 14 Мар 2005, 13:07

Ами колега, отдавна вече не се занимавам с наказателно право и нещо не мога да се сетя към момента как да процедирате. Това което споделих е по памет. Дано някой от пеналистите вземе становище по темата.
Гери
 

Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот problem » 14 Мар 2005, 16:31

Nqma li nqkoi veht v materiqta?
problem
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот адв. » 14 Мар 2005, 16:36

Подава се молба до Директора на ДНСП , като се аргументира и описва случая. Моли се да се заличи лицето.... от инфо. масива с база данни за криминалнопроявенита лица.
Започва вътрешна проверка, която трае поне 4 м.През това време - чакане !
адв.
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот адв. » 14 Мар 2005, 16:40

Никои от тези служби не си върши работата навреме .....
адв.
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот problem » 14 Мар 2005, 16:50

Blagodarq vi za informaciqta.
V NK - 4l. 88a pi6e 4e s izti4ane na srok raven na sroka po 4l. 82 ot NK / v slu4aq 2 godini ot iztarpqvane na nakazanieto,t. e. do 2002 g./osagdaneto i posledicite mu se zali4avat nezavismo ot predvidenoto v zakon ili ukaz.
Ako vzema udostoverenie ot 1- vo inst. sad 6te ima li efekt?
problem
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот problem » 14 Мар 2005, 20:55

Kakvo trqbva da sadarja molbata do direktora na DNSP, i ima li nqkakkav obrazec ili e svoboden tekst?
problem
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот problem » 16 Мар 2005, 16:58

do adv. - Znae6 li kakvi dokumenti i kade se podava molbata,, kakvo trqbva da sadarja?
problem
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот адв. » 16 Мар 2005, 19:24

Адресира се до Директора на ДНСП. Приложете всичко, което ще ги осветли по въпроса "защо да заличим регистрацията", документите в копия , разбира се. Подава се при дежурния полицаи в сградата на ДНСП на "Мария Уиза"- вземете си входящ номер на молбата и чакайте .
адв.
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот 532 » 16 Мар 2005, 19:59

prijatelju, prosto zabravi za rabota v MVR shtom si osuzdan. Takova zali4avane njama. Registraciite v MVR si ostavat i ne se zali4avat. A ot opit ti kazvam 4e se prou4vat i rodninite po prava linija. Ako ot tjah ima osuzdani sy6to zabravi. Razbira se ako njama6 mnogo golemi vruzki.
Ina4e prosto 6te si gubish vremeto da si podavash dokumentite.
532
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот 532 » 16 Мар 2005, 20:02

Mozes da imash problemi i bez da si osuzdan, a samo zadurzan- ima i takiva slu4aj.
Ti govorish za osuzdane......
532
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот адв. » 16 Мар 2005, 20:09

Колкото и да е гадно , и това е вярно....
адв.
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот 532 » 16 Мар 2005, 20:11

ne smjatam 4e e gadno, za6toto 4ovek trjabva da misli kakvo vurshi, osobeno kogato e re6il da stava jurist.
Gadno, kogato te odrezat zaradi osuzdane na rodnina.
532
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот адв. » 16 Мар 2005, 20:36

Вярваш или не : Х е престъпник, за пореден път е "прибран", но сега без лични док. Предсавя се с имената на У-роднина.В масива се записва от родната ни полиция : ....на........У е задържан, защото..........."?????? След време У си търси работа , но.....след справка в масива на МВР..........е ясно Ви е ! Резултат- У е без работа и месеци си къса нервите, докато обяснява случая и доказва, че на..... е задържан Х и се представил за него... и това се случна преди 1 год ! На въпрос в полицията, как е възможно да се случи това, отговарят:"Колегите са згрешили, гледали са да отмятат работа..." Г А Д Н И Ч К О !
адв.
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот 532 » 16 Мар 2005, 20:45

Absoljutno sam saglasen.
I spored men opravija zasazelenie njama:(((((
532
 

Re: Zali4avane na kriminalna registraciq

Мнениеот адв. » 16 Мар 2005, 20:52

Със случая, който Ви представих накратко, успях да се справя и името на У се изчисти, но само си представете какво се случва в Полицията... и как се съсипва невинен човек, защото на сержанта му е по-лесно да запише това, което му казва някой, без всякаква проверка на информацията и това е регистър на министерство в правова държава !
адв.
 

Следваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron