начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

семеен кодекс

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


семеен кодекс

Мнениеот Милена » 21 Мар 2005, 11:20

Здравейте!
Имам още един въпрос.Предварително благодаря за вниманието и отговорите.
Разделени сме със съпруга ми от половин година,но нямаме развод.Ако той изтегли заем от банка,ще бъда ли аз обвързана по някакъв начин с този заем и как.
Милена
 

Re: семеен кодекс

Мнениеот Вяра » 21 Мар 2005, 11:44

А как точно ще го изтегли без Вашето съгласие , госпожо?Документите трябва да бъдат подписани и от Вас в присъствието на банковия служител.
Вяра
 

Re: семеен кодекс

Мнениеот Милена » 21 Мар 2005, 11:56

Точно това ме интересува.В смисъл има ли вариат да изтегли заем без мое съгласие и без аз да съм обвързана с този заем.
Милена
 

Re: Вяра

Мнениеот Милена » 21 Мар 2005, 13:14

Всъщност аз пак не се доуточних.Става въпрос за това,че искаме да се разведем по взаимно съгласие,но да не продаваме семейното жилище,а съпругът ми да ми плати половината.Той обаче няма пари и трябва да изтегли заем.А след като нямаме развод,този заем ще касае и мен,нали?
Милена
 

Re: Вяра

Мнениеот Вяра » 21 Мар 2005, 13:24

Точно така.Докато сте женени , единият не може да тегли заем без писменото съгласие на другия /т.е.подпис/.Така и двамата ще сте солидарно отговорни при погасяването му.Според мен по-добре е първо да се разведете и после той да ти плаща .
Вяра
 

Re: Вяра

Мнениеот галина » 21 Мар 2005, 21:10

Първо се разведете.В споразумението да се впише,че семейното жилище се предоставя за ПОЛЗВАНЕ НА ВАС,пък той да си тегли заем,да плаща и ще му прехвърлите 1/2 ид.част.Докато сте в брак да не тегли заем!
галина
 

Re:

Мнениеот Милена » 21 Мар 2005, 21:58

Благодаря Ви!Всичко това е добре,но съпругът ми едва ли ще се съгласи семейното жилище да се предостави за ползване на мен.Което пък означава,че разводът по взаимно съгласие отпада...Сложна история...
Милена
 

Re:

Мнениеот галина » 22 Мар 2005, 20:05

Щом като не е съгласен,значи следва развод по исков ред,т.е. с произнасяне на вина.Убедете го,иначе този развод ще трае цяла вечност
галина
 

Re: Вяра

Мнениеот Милена » 23 Мар 2005, 10:39

Галина,благодаря Ви много!
А това за убеждаването...ако можех да убедя съпруга си в каквото и да било,едва ли щеше да се налага да се развеждам...
Още веднъж благодаря!!!
Милена
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron