начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

BAC - загубени и спечелени дела

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


BAC - загубени и спечелени дела

Мнениеот scribtor » 29 Мар 2005, 23:51

Колеги, има ли някой, който да ме осветли по един "странен" въпрос?
Става дума за обозначенията на загубените и спечелените дела в сайта на ВАС.
Предполагам, че знаете, че уважените жалби се маркират с червено кръстче, а отхвърлените - с ръка с палец, сочещ надолу.
Забелязах, че някои дала се маркират по този начин преди официално да има решение или определение по тях и това за мен е необяснимо.
Така например: преди около два месеца по моя частна жалба, преди да има официално определение, беше посочено, че същата се уважава, а впоследствие се оказа че е отхвърлена. Понастоящем обжалвам въпроснато определение и отново означението е, че жалбата ми се уважава, но официално все още липсва определение на петчленката.
По друго мое дело пък, означението е че жалбата ми се отхвърля, а все още дори нямам призовка за с.з., при все, че делото трябва да се гледа в открито заседание.
Започвам да си мисля, че има някаква бъркотия при означаването на загубените и спечелените дела.
Някой знае ли нещо по въпроса???....
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: BAC - загубени и спечелени дела

Мнениеот stavrev » 30 Мар 2005, 18:02

Много позната ситуция.

И на мен не ми е ясно по какъв критерий се слагат тези гифове с палците. Може би случайно, но докато не излезе съдебния акт те не значат нищо. Просто не трябва да им се обръща внимание, но наистина е дразнещо,особено когато показват едно положение, а селд това се оказва,че е точно обратното.
stavrev
Потребител
 
Мнения: 485
Регистриран на: 07 Дек 2001, 20:31

Re: BAC - загубени и спечелени дела

Мнениеот scribtor » 31 Мар 2005, 00:00

Явно на никой не му е ясно.
Във всеки случай тази практика струва ми се започна от скоро. Преди знакът се слагаше, едва след като се публикуваше решението или определението.
В началото си мислех, че има някаква далавера, но сега, по-скоро си мисля, че нещо програмата им е объркана или тоя дето вкарва данните, нещо не прави както трябва - защото случаите с объркванията много зачестиха.
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: BAC - загубени и спечелени дела

Мнениеот raico » 31 Мар 2005, 21:55

Незнам колега какво значат, но аз чакам определение от 01.12.2004 (последно заседание) и още нямат решение.Един колега чака от ноември 2004.Мисля,че много ги е хванъл мързела по ВАС.
raico
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


cron