начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Мога ли да водя граждански процес?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот znajko » 01 Мар 2002, 01:08

Molja te kaji imenata na tia svetila, deto sa te pusnali da minesh prez grajdanskoto pravo kato ekspres pokraj Stochna gara
znajko
 

RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот znajko » 01 Мар 2002, 01:14

Advokati!!!! Izednici takiva! Momicheto si znae... A vie zashto biete negrite?
znajko
 

RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот Mb}|{bT » 01 Мар 2002, 12:21

Любомирова, с почти всичко което пишеш съм склонен да се съглася, но не и с твърдението ти, че би могла да бъдеш юридическо лице.
Mb}|{bT
 

RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот Любомирова » 01 Мар 2002, 16:08

ТЗ/гл.13;раздел І;`л.113.Дружество с ограни`ена отговорност може да се образува от ЕДНО или повече лица,които отговарят за задълженията на дружеството с дяловата си вноска в капитала на дружеството.".Смятам,че е излишно да пиша определението за ЮЛ.Какво следва в крайна сметка?
Любомирова
 

RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот някой друг » 02 Мар 2002, 01:18

Жалко. Толкова хора се опитаха да ти обяснят, че ЮЛ е винаги самостоятелен субект на правото, различен от участниците в него. Стига си се излагала- прочети поне нещо по гражданско право. Ако не ти се харчи за такива маловажни неша- има лекции и в net-a.
някой друг
 

RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот Любомирова » 02 Мар 2002, 14:15

Субект-носител на права и задължения,участник в правните отношения;Юридическо лице-субект на правото,създаден по определен от закона ред,за да може да придобива и упражнява права и задължения и да отговаря по тях.Това е обществена формация,създадена да се постигне определена,допустима от закона цел.Тази цел може да бъде държавно управление,стопанска,социална,културна и др.дейност.Като социална дейност юл има материално съдържание-състав от физ.лица,които членуват или действат като негови органи.Чрез персоналния състав юл влиза в правоотношение с останалите правни субекти.ЮЛ биват:държавни и недържавни;стопански и нестопански...ЮЛ има правоспособност...../ако в българската съдебна практика субекта е различен от участниците в него ,жалко за съдебната ни практика,жалко и за желанието да се наречем европейци,жалко и за тези като "някой друг".
Любомирова
 

RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот същия » 02 Мар 2002, 17:33

Накой що не вземе да я затрие тази нишка! Колко думи на вятъра ...
същия
 

RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот някой друг » 02 Мар 2002, 21:39

И на мен ми е мъчно за теб. И за бъдещите ти клиенти.
някой друг
 

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот Любомирова » 02 Мар 2002, 23:18

Само че аз имам предимството ,че не съм кон с капаци като теб .Ти си назубрил нещо си и нямаш ,и понятие как да разсъдиш върху него ,а се заяждаш колкото да се изперчиш с назубреното.Но ще ти кажа нещо ще видиме ти какви ще ги набъркаш ,когато започнеш да практикуваш,ако въобще си намериш клиенти с тоя език/или се учиш да лижеш задници от сега?/
Любомирова
 

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански проце

Мнениеот някой друг » 03 Мар 2002, 01:50

Предавам се. За щастие езикът, който ползваш ми е чужд и няма да мога да съм на нивото ти.
някой друг
 

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански проце

Мнениеот znajko » 03 Мар 2002, 12:24

Пише се "ще видим", а не "ще видиме"
znajko
 

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански проце

Мнениеот Ковачев » 03 Мар 2002, 19:15

Любомирова, нямах намерение да се набърквам в тая тема, само че ти наистина имаш невероятния талант да късаш нервите на колегите си. Знаеш ли, това не е добре за бъдещето ти и ще бъде предимно в твой ущърб. Нека се уважаваме, без да е необходимо да се обичаме. Впрочем цялата бъркотия започна от един текст в ГПК. В интерес на истината, никога не съм го схващал като неясен. Ами знаеш ли колко закони, наредбета, правилничета и т.н. има (и дето не се учат в университета - това не е заяждане - и аз не съм ги учил, ами се сблъсках с тях, като почнах да работя), и в тия нормативни актчета има толкова идиотщини, че човек може да се изприщи. Вариантите са два - да пищим, че законодателството е скапано или да се помъчим да работим доколкото можем добре и с тези проблемни текстове.
Ковачев
 

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански п

Мнениеот Любомирова » 03 Мар 2002, 20:57

Г-н Ковачев ,напълно съм наясно,че прекалих/свобадата на нет-та/,също така вече съм се срещала с няколко наредби и правилници,които наистина са пълен абсурд/не в университета,по лични причини/затова на мен ,както виждам и на Вас това не Ви е по сърце,защо тогава нищо не правите за да се нормализира българското законодателство?Знам ,че сега ще ме нападнете,че си има установен ред за създаването на законите,техните поправки и прочие,но доколкото съм информирана едни от най -сполучливите закони в света са се градили с много усилия и то не от законодателните органи-те обикновено са били последната стъпка.А относно "...и ЮЛ"ако сте проследили мисълта ми,мястото му не е там.
Любомирова
 

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя гражданс

Мнениеот kovachev » 03 Мар 2002, 21:25

Liubomirowa, zaschto ne si namerisch niakoi psihoterapevt pyrwo da se oswidetelstwuwasch ta posle da se prawisch na weschta w zanaiata... Mislia si che towa e seriozen forum a ne miasto za gabarkane. I edin bezplaten sawet : ne kazwai na nikogo che si studentka po prawo, Pyrwo zaschtoto da ne ti se prismiwat, wtoro za da ne petnisch imidja na iuristite.
kovachev
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 30 Дек 2001, 18:11

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граж

Мнениеот Любомирова » 03 Мар 2002, 21:39

Първо не съм сигурна,че това е сериозен форум,защото засега няма сериозни неща в нет-та,второ не се правя на веща,защото ми липсва практика,което мисля ,че е съществено.Трето Вие сами си го петните имиджа,четвърто някои от Вас имат нужда от психотарапевт,защото правото е наука ,а не само определения ,закони и устави.
Любомирова
 

RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот hebigatsu » 04 Мар 2002, 02:12

"Колежке", за такива умопомрачителни заключения всеки преподавател по право, който не е съвсем изкукуригал би те скъсал на изпит. Не мога да проумея как си преминала първи курс и по-специално изпита по Обща теория на правото щом не можеш да направиш разлика между ЮЛ и ФЛ?????????????!!!!!!!!!!!!!!!! Дано Бог е милостив и никога не станеш съдия, прокурор или следовател, защото видно от демонстрираният по-горе от теб дървен инатлък все някога ще завършиш право по един или друг начин!!!!!!!!!!!! Амин !!!!!!!!!!!!!!!
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот Студентката » 04 Мар 2002, 17:22

Тъй като вече ми омръзна ,да се занимавам със закоравели мозъци,ще обобщя за тези ,които не могат да проследят една мисъл без да се объркат.Никъде не бъркам понятияата ЮЛ и ФЛ,а констатирам,че аз като ФЛ,съм притежател на права и задължения,едно от които право е да регистрирам на мое име ООД/ако имам необходимия капитал/,тогава ще съм носител на правата и задълженията на ЮЛ и се надявам ,че повечето у`астници тук са също студенти като мен,защото горко ни.
Студентката
 

RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот Бисер » 04 Мар 2002, 18:07

Преразказ с елементи на разсъждение по Любомирова: ЮЛ по смисъла на ГПК е това ЮЛ, което работи във фирма и има юридическо образование.(виж по-горе)
Бисер
 

RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот hebigatsu » 04 Мар 2002, 18:47

Проследих, много внимателно "мисълта" ви, но пак повтарям, че явно не сте внимавали по Обща теория на правото. Чл.20 ал.1 б.в) от ГПК посочва изрично, че представители на страните по пълномощие могат да бъдат юрисконсултите или други служители с юридическо образование, като следва изчерпателно изброяване организациите, които могат да бъдат представлявани по този ред, където фигурира и вашето ЮЛ. Другата насока на "мисълта" ви, също не ви дава право на процесуално представителство, защото дори като търговски пълномощник по чл.21 от ТЗ също ви е необходимо висше юридическо образование. И за да разсея евентуалните ви съмнения ви препоръчвам да прочетете тълкувателно реш.№1 по гр.д.№3/1993 г. на ОСГК, ВС и реш.№108 по гр.д.№123/1993 г. на V г.о. но ВКС.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Мога ли да водя граждански процес?

Мнениеот Любомирова » 04 Мар 2002, 19:06

Посоченото от Вас не се учи по ОТП и тези тълкувателни решения са трудно откриваеми,за да съм го намерила и прочела.Така вече съм съгласна и не беше нужно да ме изкарвате неграмотна,не вярвам като студенти да сте учили тълк.реш.освен може би по КП,така че ако се вземе предвид ,че все пак се е стигнало до тълк.реш. е имало защо,нали?
Любомирова
 

ПредишнаСледваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron