начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Мнениеот mdimitrova44 » 29 Яну 2014, 20:01

Моля за съвет и малко инструкции.
Съдебен изпълнител е насрочил опис на движими вещи за дълг на съпруга ми /нямаме пари да го платим/. Живеем при свекъра ми, апартаментът е негова собственост, и цялото обзавеждане телевизор, хладилник, печка, пералня, легла и др. си е негово. Документи за тези движими вещи няма. Могат ли да ги опишат, свекъра ми няма нищо общо с дълга. Всички сме имаме регистрация на адреса (по лична карта). Всички ще твърдим, че вещите са на свекъра ми, но как той да докаже собствеността? Съдебният изпълнител може ли да изнесе нещо от апартамента? Как да оспорваме това, след описа ли да подадем жалба или по време на описа ще се води протокол и трябва да искаме да се запише това, което ние твърдим.
Такова чудо не ни се е случвало, въобще не си представям как протича този опис на движими вещи.
Ние нямаме нищо, освен облекло, бельо и обувки.
mdimitrova44
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2014, 19:58

Re: опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Мнениеот ivanov_p » 29 Яну 2014, 20:22

Кое ви наведе на мисълта, че СИ ще прави опис на движимото ви имущество? Какво е съдържанието на полученото от вас съобщение и кой е посоченият адрес за описа?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Мнениеот neutralen » 29 Яну 2014, 20:29

Жалбата се подава от собственика на вещите(свекъра), описани от ЧСИ, в 7дневен срок от описа, до Окръжния съд, чрез ЧСИ, с преписи за длъжника(съпруга ви) и за Взискателя/Кредитора.- виж чл.435 - 438 от ГПК.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Мнениеот mdimitrova44 » 30 Яну 2014, 02:08

От ЧСИ получих следното: Уведомявам Ви, че на /дата/ от 11.00 часа, ПРИСТЪПВАМ към принудително изпълнение по изпълнително дело номер ... срещу Вас /името на мъжа ми/ чрез ОПИС, ОЦЕНКА НА движими вещи Ваша собственост, находящи се на адрес ... /апартамента - собственост на свекъра ми, където живеем всички/. Какво да направим по време на самия опис - заявления кои вещи чия собственост са или възражение, че това и това се описва, а е собственост на свекъра, а не на длъжника. Трябва ли да се прави някакъв протокол от ЧСИ, който да се връчи и на кого, след като на адреса освен длъжника живеят още трима души.
mdimitrova44
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2014, 19:58

Re: опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Мнениеот annato » 30 Яну 2014, 09:40

За да не отварям друга тема, а ако длъжникът е с постоянен адрес, на който не пребивава и собствеността на имота не е негова? Какво описва тогава съдебният изпълнител?
annato
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 07 Ное 2012, 13:17

Re: опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Мнениеот ivanov_p » 30 Яну 2014, 10:12

Свекърът казва и настоява да се запише, че апартаментът, съответно вещите в него са негови. Ако бъдат описани пиши.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: опис на движими вещи от съдебен изпълнител

Мнениеот tyronne » 24 Ное 2017, 11:14

хората просто гледат, СИ си описва без да му казват "това е на Х според тази фактура", после Х праща възражение?

Примерно залепва гардероба и не може да взимаш дрехи от него, залепва шкафа и не може да си изкараш неща от него? така ли се действа?

ако има нещо на някой, който е в друг град в момента?
https://i.imgur.com/ZwdhZ7r.jpg :)
tyronne
Потребител
 
Мнения: 229
Регистриран на: 24 Мар 2011, 22:16


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron