начало

За бизнеса и любовта – ВКС обясни как се определя моментът на раздяла между съпрузи За бизнеса и любовта – ВКС обясни как се определя моментът на раздяла между съпрузи

pretarpiah Katastrofa s materialni shteti po wina na drug

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


pretarpiah Katastrofa s materialni shteti po wina na drug

Мнениеот nassko » 22 Апр 2002, 14:09

pretarpiah Katastrofa s materialni shteti po wina na drug woda4. Ot grazdanskata mu otgowornost triabwa da mi pokriat shtetite. Ot DZI mi naprawiha ogled no sumata koiato mi predlagat pokriwa edwa 20% ot tiah. kak triabwa da procediram ?
moga li da sadia drugia woda4 za ostanalite pari ? wse oste ne sam podpisal sporazomenieto koeto mi predlagat ot DZI da go podpiswam li ili da go usporwam i kak ?
pishete mi na E-maila. Blagodaria wi
nassko
 

RE: pomognete mi s malko prawna informacia

Мнениеот savoy » 22 Апр 2002, 15:03

estestveno 4e moje6 da si tursi6 ot nego obe6tetenie za vsi4ki 6teti- materialni i nematerialni. no 6te tryabva da se sudite. DZI moje da ti plati vuprosnite 20% i da tursi6 ostanalite ot 4oveka, no az ti preporu4vam da gi sudi6 i dvamata- i voda4a i DZI da budat prizovani za otvetnici, za tsyalata suma.
savoy
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:10

RE: pomognete mi s malko prawna informacia

Мнениеот D.Nenova » 22 Апр 2002, 20:56

Описанят от теб случай е типично непозволено увреждане. Законът за задълженията и договорите (чл.45 и сл.)възвежда в задължение на всики, нанесъл виновно вреди другиму, да ги поправи. В този случай на основание чл. 51 ЗЗД се дължи обезщетение за всички вреди, които са пряка и непосредствена последица от увреждането. Вредите могат да бъдат както материални, така и нематериални. Материалните вреди подлежат на 100% възстановяване от виновното лице. Нематериалните вреди също се обезщетяват, но тъй като те са неоценими в пари, съдът определя размера на обезщетенето по справедливост. Според мен е необходимо да се обърнеш към районния съд за разрешаване на спора.
D.Nenova
 

RE: pomognete mi s malko prawna informacia

Мнениеот remo » 23 Апр 2002, 01:54

Уважаеми колега Наско007, според мен ДЗИ се опитват да Ви прекарат с подписването на това 20% споразумение. Ако подпишете сега, това задължително ще бъде взето под внимание при един последващ иск от Ваша страна претендиращ 100% обещетение, като ДЗИ ще се измъкнат с платеното по споразумението. В такъв случай останалите щети ще трябва да Ви ги покрива виновното лице, от когото я сте взели нещо, я не. Аз бих се опитал да си взема парите от ДЗИ, пък те да се оправят нататък. Имайте предвид,обаче,че и ДЗИ, като много други такива организации, много трудно изваждат ръката с която плащат, за разлика от тази с която вземат! Първото обаче,което трябва да направите, е да се запознаете много добре със застраховката на виновното лице в ДЗИ, и ако нямате достатъчно опит, Ви препоръчвам да си наемете квалифициран адвокат - ще Ви излезе по-евтино,отколкото ако се борите сам. Успех!:-))))
remo
 

RE: pomognete mi s malko prawna informacia

Мнениеот hebigatsu » 25 Апр 2002, 11:01

Малко късно се включвам по темата, но... ДЗИ вашият застраховател ли е или на увредилото ви лице? Ако е вашият застраховател по ЗГО по принцип те не би трябвало да ви изплащат обезщетение, а застрахователят на причинилят вредата. Ако ДЗИ са застрахователя на лицето причинило вредите вие следва незабавно да оспорите оценката, но ви съветвам всичко да става писмено и кореспонденцията да я водите чрез нотариус. Поискайте да ви се направи оценка на щетите от независим експерт и в никакъв случай докато не се констатират документално не предприемайте ремонт. При всички случаи ви препоръчвам както и другите колеги незабавно се свържете с адвокат, компетентен в тази област и то преди да са приключили първоначалните ви спорове със застрахователя относно щетите и размера им.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron