начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Чувал ли е някой за подобно събиране на банков кредит?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Чувал ли е някой за подобно събиране на банков кредит?

Мнениеот ivanov_p » 26 Яну 2016, 17:59

На 25.06.2015 г. банката изпраща писмо на длъжника, че кредитът е станал предсрочно изискуем. На практика това е второ или трето писмо, но първите не се пазят, зер защо са ни, Мая Манолова ще ни брани. Октомври 2015 с длъжнка се свързват някакви адвокати, които казват, че кредитът им е даден от банката за събиране и се договарят устно с кредитополучателят да плаща намалени вноски, за да не обявят за продажба ипотекирания апартамент. Длъжникът започва да внася месечните вноски на адвокатската кантора, по нейна сметка в банката-кредитор, с основание: "в полза на Банка еди коя си".

Някой чувал ли е за такава праткика, защото аз не съм?

Това е допълнителна екстра по случая, основната е, че банката обявява кредита за изискуем на 25.06. 2015 г. от когато започват да текат шест месеца за поръчителя по кредита с ипотекиран апартамент. Редовни или не плащанията са направени през ноември и декември, преди шесте месеца да са изтекли. Няма подписано споразумение, в което банката да се откаже от предсрочната изискуемост и с длъжника да се договорят нови срокове за плащане, а поръчителят никой не го е търсил дори за устно споразумение.

Лично аз смятам, че шестте месеца давност за поръчителя са изтекли, други мнения?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron