начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Проблем с домоуправител.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с домоуправител.

Мнениеот tsvetoslav » 09 Фев 2016, 15:23

Здравейте,
От март 2012 имам закупен апартамент. Самият апартамент се намира на последен етаж и има изградена (от предишните собственици) вътрешна стълба м/у него и таванското помещение намиращо се над него. В момента аз не живея постоянно в него. Част от него е отдадена под наем а другата я посещавам веднъж на седмица. В началото когато купих апартамента домоуправителя започна да се оплаква от предишните собственици и изкара списък с ремонти, които трябва да направя тъй като ааз живея над него и те му създават проблем. Част от тях бяха на общи части на входа (например подмяна на водосточната тръба) Аз обясних, че отново за моя сметка ще сложа изолация както на моят апартамент и ще измажа фасадата на блока. Подмених и керемидите над моят таван (отново обща част) без никакъв коментар. От момента в който поправих нещата, които му пречеха аз започнах да имам проблеми с домоуправителя на входа. От начало започна да реже кабелите ми за интернет. Да се оплаква, че му тропам (въпреки, че аз не съм бил там) последва надраскване на колата. След това пусна жалба срещу мен в полицията, че съм го притеснявал (не обяснено точно как). Последва жалба в общината за изградената стълба, където се оказа, че няма архитектурен план на етажа на който живея в ДАГ и аз успях да докажа, че това стълбище ме е изградено от мен. След това започна да разбива пощенската ми кутия и важната за него кореспонденция започна да изчезва от нея. Започна и да краде крушките от последният етаж. От друга страна аз получих теч в едната стая, който се оказва, че идва от покрива над таванското му помещене. След няколко неуспешни опита да се свържа с домоуправителя, пуснах жалба в общината на която ми бе отговорено, че имам право без съгласието на етажната собственост сам за моя сметка да направя необходим ремонт а след това да поискам да ми се възстанови сумата от живущите във входа. Аз извиках майстори, които да „закърпят“ теча така че поне през зимата да нямам проблеми. Не съм искал входа да ми връща сумата тъй като тя не бе голяма. По времето на това закърпване е извикана полиция (тогава аз не бях там и майката на съпругата ми беше заедно с майсторите) и ремонта е бил прекратен. Последвало е общо събрание на входа където единодушно е решено аз да бъда изключен от етажната собственост по Чл. 45 от закона за собствеността. Въпреки, че знаят, че аз не живея постоянно там не бях уведомен по телефон или имейл че ще има такова събрание. Аз се опитах да разговарям със съседите какво точно против мен имат и защо искат да ме изгонят от блока но тогава започнаха заплахи срещу мен от страна на съпругата на домоуправителя, че аз ще бъда пребит защото много съм искал да знам и защото искам да се ремонтира покрива. Аз подадох жалба в полицията, но при извикването и в полицията тя се е разплакала и е обяснила, че не тя а аз съм я заплашвал и не само нея а и дъщерите и (това е абсолютна лъжа), но сега кварталният полицай смята нея за невинна жертва а мен за човек, който притеснява бедното семейство, тъй като постоянно съм и звънял на вратата (аз наистина съм правил опит да се свържа домоуправителя по времето в което установих, че има теч на покрива за да го попитам какво да правим от тук нататък, но никога не съм звънял безпричинно) По времето в което тези събития се случват аз не посещавах апартамента си тъй като съпругата ми беше в болница за трета сърдечна операция и аз трябваше да работя, да ходя при нея и да се занимавам с детето. Последва подмяна на домофонната система и входа за достъп до сградата. На мен ми бе поискана сума за тези разходи, но в момента в който се е изграждала самата инсталация аз отново не съм присъствал и отново не съм бил уведомен при което на мен домофона така и не ми е вързан. Опитах се да го направя сам, но се оказа, че кабелите за самият домофон са откачени. Аз и съпругата ми сме с вродени сърдечни заболявания, които не са никак леки, аз имам една а съпругата ми 3 сърдечни операции а двамата имаме ТЕЛК. В момента аз се страхувам, че ако отида там или ще бъда нападнат или ще ми се развикат, но и в 2-та случая това което ме притеснява е да не получа сърдечна криза. Съпругата ми след сърдечната операция отказва да ходи там.
Моля ви за съвет как да постъпя от тук нататък.
tsvetoslav
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Мар 2013, 11:54

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 38 госта


cron