начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Задължение към "В и К" от стар собственик

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Задължение към "В и К" от стар собственик

Мнениеот kovalski » 17 Яну 2018, 18:42

Здравейте.
В края на Ноември закупих имот чрез агенция, която ме увери че имотът няма никакви задължения.
Началото на декември започвам да сменям партиди на мое име ВиК , ТЕЦ, ЕВН.

Отидох във- ВиК да подам заявление за смяна на партидата и от там ми казват че дълго време не е правено отчитане на водомера и трябва да изпратят техен служител, който в последствие установява голяма разлика в показанията на водомера и техните данни в централата.
Казват ми че тази разлика ще я зачислят на стария собственик.

Днес говорих по телефона с техен служител и ми казват че все още партидата не е на мое име. Казват ми още че на 1-Февруари-2018 разликата ще бъде начислена към сметката на притежателят на партидата -*/тоест старият собственик/ и трябвало да чакам той да плати за да прехвърлят партидата на МОЕ ИМЕ.

Казвам им открийте ми нова на мое име като нов клиент ... не искат.

Какво трябва да правя от тук насетне ?
Има ли някакъв срок който бих могъл да изпусна?

Благодаря Ви.
kovalski
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Сеп 2017, 18:20

Re: Задължение към "В и К" от стар собственик

Мнениеот lakavitsa » 17 Яну 2018, 19:37

Повярвал на нотариуса
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Задължение към "В и К" от стар собственик

Мнениеот m_polly » 12 Фев 2018, 13:45

Пускаш си заявлението за откриване на нова партида и взимаш входящ номер. После чакаш. Ако не ти открият още по-добре - нямаш задължения. Кредиторът (ВиК) е в забава така, че няма проблем. И ако ти начислят стари задължения на новата партида - обжалваш. Е хубаво е да имаш приемо-предавателен протокол на имота с отбелязани стойности на водомера, за да си бетон :)
m_polly
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 11 Авг 2006, 01:18
Местоположение: София, България

Re: Задължение към "В и К" от стар собственик

Мнениеот just__me » 22 Май 2018, 18:43

Здравейте! Не виждам причина да Ви бъде отказано откриване на партида на Ваше име. Това,че стария собственик не си е платил задължението Вас не Ви касае. Дружеството следва да си търси неплатените суми до датата на промяна на собствеността от стария собственик. Съгласно Общи условия за предоставяне на ВиК услуги на потребителите от Вик оператор Чл. 61. (1) При промяна на собствеността или на правото на ползване новият и/или предишният собственик или ползвател са длъжни да подадат до В и К оператора
в 30-дневен срок от датата на промяната заявление по образец за откриване, промяна
или закриване на партида, като представят за справка документи, удостоверяващи
придобиването или прекратяването на правото на собственост или на правото на
ползване на имота”
Чл.63(2) В случай, че новият и предишният собственик или ползвател не спазят
изискванията по чл. 61, ал. 1, новият собственик или ползвател заплаща всички
дължими суми за имота след датата на промяна на собствеността или ползването.
just__me
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 12 Юни 2013, 16:45


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron