начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

ip камера

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ip камера

Мнениеот brf85089 » 24 Мар 2018, 19:49

Здравейте
Искам да сложа камера пред входната ми врата, трябва ли да има някакъв документ или нещо друго / съгласие от съседи, все пак на етажа сме 3 врати (аз и още две) и ще трябва ли да информирам Общината или някой друг
brf85089
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2018, 19:41

Re: ip камера

Мнениеот doondie » 24 Мар 2018, 20:46

Има ли повод или чисто превантивно?

Предлагам да сложиш 2-3 стикера с предупреждение за "ВИДЕОЗАСНЕМАНЕ" и да говориш със съседите си. Не виждам кой ще дойде да се жалва и прочие, при положение че нито си го канил да идва, нито нищо. Съседите ти дори може да поискат и те да си сложат. Дори да не им се занимава, твоята камера малко или много и на тях ще е полезна, така че едва ли ще имат нещо против. Трябва човек да е много ограничен, за да прави проблем за камера, снимаща в коридора, но хора - всякакви.

Ако някой се оплаче, да обясни какво точно му пречи камерата ти - маркирана е, вижда се, съответно не нарушава личното пространство на никого. Ако някой все пак се заинати, че са му нарушени еди какви си права - да не бъде сниман, филмиран и прочие без негово съгласие, го питай дали, като се разхожда по улицата, "дава съгласие" на всеки магазин, заведение, банкомат, камера на автобус и прочие да го снима. Съответно ще ти плати ли той откраднатата покъщнина, ако те оберат, понеже апартаментът ти е изглеждал изоставен.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: ip камера

Мнениеот brf85089 » 24 Мар 2018, 22:59

прав си на автобусните спирки има камери - и само някаква бележка че се снима
brf85089
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2018, 19:41


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 22 госта


cron