начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Премахване катинар от междуетажна тераса

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Премахване катинар от междуетажна тераса

Мнениеот scj70074 » 26 Мар 2018, 21:18

Със съседи имаме спор за междинна тераса, те са е заключили и си държат там боклуците. Многократно се опитвах да разговарям за премахване на катинара и съответно наториите, но при всеки мой опит се изпада в истерия, както от мъжа така и от жената.
Наясно съм че ако заведа жалба част от глобата и аз ще е платя, но друг вариант НЯМА

Така че за жалбата, намерих в ЗУЕС чл 6 ал. 5 "пожарната безопасност", както и някои други алинеи в същия закон, но ме съмнява да е това за пожара.

Като гледам в нета. излизат основно наредби - но коя от всички да чета ?

Да ми кажете има ли нещо и в други закони за тази цел, и къде да е заведа сигнала
scj70074
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Мар 2018, 21:00

Re: Премахване катинар от междуетажна тераса

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Мар 2018, 04:56

Като сигнал - може наистина по пожарна безопасност да се заведе.

Ако общината е на мястото си - то следва да бъде осигурена комплексно от нея процедурата.
Тоест - да се направи посещение на място от човек на общината и той да проведе всичко, а не Вие да се бутате сами.
За мен е работа на общината, а не на отделни съвестни граждани, но това е друга тема, политическа един вид.

Според мен трябва да се отиде в общината и да се заведе като сигнал - като общ сигнал за опасно поведение на съсед. Иначе - искова молба - много е тромаво като процедура. Възможно е искова молба по общ ред което е. Един вид - за нарушение на Етажната собственост.

Даже - за изваждане от Етажната собственост.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron