начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Имали заКОН с който те задължат да плащаш дълговете на ....

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имали заКОН с който те задължат да плащаш дълговете на ....

Мнениеот disident » 06 Апр 2018, 13:44

на родителите си? Питам заради репортажа на Господари на ефира: https://gospodari.com/%D0%BC%D0%BE%D0%B ... 47306.html
Ако някой може да съдейства на девойката да го направи, че то вече аман от топлофикационни рекети. Отделно от къде е сигурно, че парното не е плащано? Умрелия не може да покаже бележки.
disident
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 05 Юни 2010, 20:14

Re: Имали заКОН с който те задължат да плащаш дълговете на .

Мнениеот bvoykov » 06 Апр 2018, 17:16

Получила се е много гадна ситуация. Най-вероятно е възникнал проблем при връчването на заповедта за изпълнение, защото както гледам от изпълнителния лист, е била подадена такава по чл. 410 ГПК. Най-вероятно девойката не се е намирала на адреса на връчване и не е живеела там. Съдът е бил длъжен да изиска служебно справка за адресна регистрация и да извърши връчването на заповедта на адреса, който е посочен в справката, ако същият не е съответствал на първоначалния адрес на връчване. Ако е съответствал... не знам, понякога и съдиите допускат грешки и пропускат да връчат на правилния адрес, аз поне бях видял едно такова дело. Единственият ѝ шанс за защита, който аз виждам, е да направи възражение по чл. 423 ГПК. Може би за добро, но последните изменения в ГПК може и да предотвратят такива случаи. Сега, ако не могат да я установят на адреса, правилата задължават кредитора да предяви иск по общия ред за задължението, като в това производство се назначава и служебен адвокат, който да защитава длъжника и който може и да пробва да установи някаква връзка с него, защото всичките тези неразбории са от липсата на комуникация между хората.
Но, ако трябва да отговоря на темата, да, има закон, който те задължава, докато не направиш отказ от наследство. Даже съм чел съдебна практика, в която виновен за ПТП мъж почива по време на ПТП-то, но е оставил жена, с която няма брак и която не може да му бъде наследница на дълговете, и малолетно дете. Застрахователят, след като изплати обезщетение на невиновния участник в ПТП-то погва детето за дълговете...
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Имали заКОН с който те задължат да плащаш дълговете на .

Мнениеот jhoro » 07 Апр 2018, 13:52

bvoykov написа:Но, ако трябва да отговоря на темата, да, има закон, който те задължава, докато не направиш отказ от наследство.

Е да де, ама във видеото се казва, че момичето се е отказало от наследство, веднага след смъртта на майка си.
Единия въпрос, на интервюиращата, беше - „Трябва ли - при направен отказ от наследство - да се уведомят лично, всички потенциално заинтересовани?“ Или не?
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 27 госта


cron