начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

казармите?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


казармите?

Мнениеот belladaisy2018 » 14 Апр 2018, 10:37

Ако може някой юрист да ме уведоми как към момента стои въпроса със задължителните казарми на нашите деца, защото от военните окръжия всеки път различно казват.
Казусите са следните:
- едното ми дете завърши висше образование на 8 декември, и е родено 1976 година /беше 1,5 години в чужбина/ - сега казват, че не трябва да ходи в казарма, щото е минал 28, след 01.01.2005 година, други казват, че трябвало да го освободя, трети мълчат;
- от Военното окръжие ми казаха, че изобщо няма да го търсят, но как да почне работа като му искат документ за военно положение, а от военното окръжие отказват да му го издадат.

Благодаря!
belladaisy2018
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2018, 07:07

Re: казармите?

Мнениеот ivan_lawyer » 14 Апр 2018, 11:11

Еми то на набор `76 не е дете - все пак сме 2018 г.

То се изисква пъргавост, да може да предусеща опасности - затова войските се попълват с по-млади набори.
Но това е глупост - казармата е глупост, то е добре описано в много книги и т.н. В момента това е популизъм на Каракачанов, човека е ясно какво е.

Според мен - трябва да имат яснота във военното окръжие - все пак това им е работа. Но мисля че това са фалшиви новини.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: казармите?

Мнениеот nikodim77 » 14 Апр 2018, 13:09

И за каква длъжност му искат документ за военно „положение”?
Да, вярно, че след като е 76-ти набор се презумира да е преминал през военна служба, но все пак за да не се е случило това следва да има някаква причина.
Обикновено удостоверяването на военното положение се изисква за работа в МВР, МО и не знам дали за охранители, но ако е за МВР, там мисля, че прагът е навършени 40 години (е не за всички длъжности). Пишете, че е завършил образование на 8-ми Декември, но коя година?
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: казармите?

Мнениеот jhoro » 15 Апр 2018, 14:52

ivan_lawyer написа:Еми то на набор `76 не е дете - все пак сме 2018 г.


Иван - за родителя, детето си остава дете, независимо от възрастта!

Макар, че ... чисто математически - 2018 - 1976 = 42 !!!
„Детето“ има реалните шансове, да е станало „дядо“ междувременно!

За военната служба и възрастта ...
Чл. 141. (1) На военна служба се приемат пълнолетни български граждани, които отговарят на следните изисквания:
2. не са по-възрастни от 40 години - за офицерите, 33 години - за офицерските кандидати и сержантите (старшините), и 28 години - за войниците (матросите);
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: казармите?

Мнениеот belladaisy2018 » 26 Апр 2018, 10:13

[url="https://www.google.com"]google[/url]
belladaisy2018
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2018, 07:07


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта


cron