начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Ограничено правона ползване на апартамент

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ограничено правона ползване на апартамент

Мнениеот aniri66 » 18 Май 2018, 14:26

!
Накратко ето случая:
Живея в апартамент на последния етаж в София.Съседа под мен отряза канализацията преди 3 месеца.Подадох жалби в Общината,ДНСК,полицията.Никой нищо не направи.Дори от общината започнаха да проверяват мен не него.ВПреди няколко дни съседа правеше нещо по водопровода.Когато се прибрах в къщи изведнъж водата ми спря.Проверих всички апартаменти в кооперацията-имаха вода.Само аз в моя апартамент нямам вода до този момент.Явно е сложил кран на водопровода,който идва към мен и ми е спрял водата.МОЛЯ ВИ ПРИЯТЕЛИ.......ПОМОГНЕТЕ МИ.....КАКВО ДА ПРАВЯ?????
Институциите нехаят,телевизиите казват ще се обадим допълнително......КАКВО ДА ПРАВЯ?????
aniri66
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2018, 14:16

Re: Ограничено правона ползване на апартамент

Мнениеот Melly » 19 Май 2018, 01:18

aniri66 написа:!
Накратко ето случая:
Живея в апартамент на последния етаж в София.Съседа под мен отряза канализацията преди 3 месеца.Подадох жалби в Общината,ДНСК,полицията.Никой нищо не направи.Дори от общината започнаха да проверяват мен не него.ВПреди няколко дни съседа правеше нещо по водопровода.Когато се прибрах в къщи изведнъж водата ми спря.Проверих всички апартаменти в кооперацията-имаха вода.Само аз в моя апартамент нямам вода до този момент.Явно е сложил кран на водопровода,който идва към мен и ми е спрял водата.МОЛЯ ВИ ПРИЯТЕЛИ.......ПОМОГНЕТЕ МИ.....КАКВО ДА ПРАВЯ?????
Институциите нехаят,телевизиите казват ще се обадим допълнително......КАКВО ДА ПРАВЯ?????

Чудно как пропуснахте да потърсите помощ от съдебната институция?
"Ключето" за решение по вашия проблем се крие в нормативно уредените правила в Гражданско процесуалния кодекс:
ГПК написа:чл.2 Съдилищата са длъжни да разгледат и разрешат всяка подадена до тях молба за защита и съдействие на лични и имуществени права.

Самодейността е нежелателна. Обърнете се към адвокат.

П.П. Излишно разхищение на усилия е да пускате повече от една идентична по съдържание тема.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Ограничено правона ползване на апартамент

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Май 2018, 09:45

Искът е много сложен, като терминология и изобщо. Първо е трудоемък иск, второ е ефимерно доказването, горе-долу може да се закрепи като документи. Имах такова в Сливница - ми то скучна работа, един паднал курник, съседът прекарал оградата през курника, то на съдията му скучно.

Основанието е чл. 109 ЗС (Закон за собствеността), но искът е отвратителен, говоря като много-опитен адвокат.

Търси се директен способ тук, иначе затъвате с подпетени гуменки в дебрите на правораздаването.

На практика ВиК - която е фирмата - трябва да доставя непрестанно вода. Иначе се включва Министерство на шамарите. То работи 7 дена в седмицата по 24 часа.

Трябва да предизвикате спор със съседа и то на ниво - битов скандал, ако трябва - чрез кварталния, нали сега се фукат, че имат пари за полицаите.

Саморазправа - не. Скандал - да. Някаква форма на атака.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Ограничено правона ползване на апартамент

Мнениеот aniri66 » 29 Юли 2018, 00:31

След 4месеца,най-накрая общината издаде официален документ ,с който потвърждава всичко написано от мен.Дала е срок за възстановяване на водоподаването и канализацията,който не беше спазен.Сега чакам да видя какво следва нататък....
aniri66
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2018, 14:16

Re: Ограничено правона ползване на апартамент

Мнениеот boxko » 30 Юли 2018, 09:10

Още ли не сте завел иск срещу малоумния Ви съсед? :twisted: :twisted: :twisted:
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Ограничено правона ползване на апартамент

Мнениеот Melly » 30 Юли 2018, 15:49

Оставете човека да си чака. Не го смущавайте. Тъкмо е удовлетворен от СЪДЕЙСТВИЕТО на общинарите.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 18 госта


cron