начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

иск по чл. 422 от ГПК

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


иск по чл. 422 от ГПК

Мнениеот just__me » 22 Май 2018, 16:29

Здравейте! Имам следния казус и моля за мнения. Подадено е заявление по чл. 410 от ГПК срещу две лица в качеството им на наследници на трето лице. Третото лице е починало преди исковия период, но тъй като не сме уведомени за това, фактурата за ел. енергия е издадена на негово име. Издадена е ЗИ като в нея е посочено, че сумата е дължима от длъжниците в режим на разделна отговорност от по 1/2 всеки. (така го е завела колежката, която е работила преди мен) Тъй като лицата не са намерени на адресите и ЗИ им е връчена чрез залепване, предвид новите промени в ГПК следва да се премине към иск по чл. 422 от ГПК. Образувано е дело като има указания да се посочи искът срещу двете лица в качеството им на потребители или на наследници е предявен.
Въпросът ми е, ако се поясни, че искът е заведен срещу двете лица е в качеството им на потребители (предвид смъртта на титуляра преди исковия период) това ще наложи промяна в отговорността.Допустимо ли е да се иска изменение на иска от разделна на солидарна отговорност?
Някой сблъсквал ли се е с такъв казус?
just__me
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 12 Юни 2013, 16:45

Re: иск по чл. 422 от ГПК

Мнениеот ivanov_p » 22 Май 2018, 19:09

Проверете какво пише в общите условия на договора за доставка.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4335
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron