начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Непрехвърлено от купувачът МПС от 12 години, какво да правя?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Непрехвърлено от купувачът МПС от 12 години, какво да правя?

Мнениеот theroadtozion » 10 Юли 2018, 16:20

Здравейте,
Имам следния казус. Преди 12 години чичо ми е продал автомобил на частно лице (договор пред нотариус не е правен) и съответно купувачът не го е прехвърлил, съответно автомобилът все още се води на чичо ми, но не знаем къде се намира, за да му свалим номерата и да го отрегистрираме в КАТ. Съответно за периода от 12 години са се натрупали над 1000лв данъци и лихви върху тях върху този автомобил.
Въпросът ми е как да процедираме относно:
1) Отрегистрирането от движение на този автомобил
2) Може ли да се обжалват тези данъци, които е трябвало да плати купувачът реално, ако си беше прехвърлил собствеността?
3) Ако не могат да се обжалват, имат ли давност, период, след който ще бъдат анулирани и ако да, какъв е той?
Предварително благодаря!
theroadtozion
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2018, 16:17

Re: Непрехвърлено от купувачът МПС от 12 години, какво да пр

Мнениеот ivanov_p » 11 Юли 2018, 06:51

Отивате в КАТ и за един час го отрегистрирате, там ще ви кажат как. Не казвате, че сте го продали, а че не знаете къде е колата.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron