начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Давностен срок.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Давностен срок.

Мнениеот is__11 » 27 Юли 2018, 23:09

Здравейте.
Обадиха ми се да ме уведомят, че ще ме съдят за задължение от 800лв. към Джет Кредит, за закупуване на телефон на изплащане през 2007 година. До сега никой не ме беше търсил и изведнъж 11 години по-късно се оказвам длъжник.
Искам да попитам каква е давността на такъв тип задължение и могат ли наистина да ме осъдят?
Благодаря предварително.
is__11
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2018, 23:00

Re: Давностен срок.

Мнениеот neutralen » 27 Юли 2018, 23:51

Как така се оказваш длъжник. Ако си се издължил, не си длъжник :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Давностен срок.

Мнениеот is__11 » 27 Юли 2018, 23:58

Ами щом ме търсят, явно дължа нещо. Въпроса ми е за давностния срок и какви мерки могат да се предприемат срещу мен след тоооолкова време. Или ти нещо не си разбрал?
is__11
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2018, 23:00

Re: Давностен срок.

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Юли 2018, 02:18

Само отрицателен установителен иск - ОУИ, съкратено. Наскоро - всъщност миналата година осъдих СГ Груп, не ги знам какви са, даже и не ме интересува. Лично дело, имах телефон 524992 на баба ми, те го водят един вид на мен, ма нищо не се изясни - но кое е интересното - искат парите.

Това са ранни магураджии, шанаджии, термините са безкрайни. Мъже без рамена. Но да оставим еволюцията да се развива.

Практика - внасяте искова молба до съответният Районен съд, където е фирмата - Джет Кредит е в Софето.

Есенцията на исковата молба е - да се отсъди, с отрицателен установителен иск, че не дължа. Доказвате правен интерес, чрез тормозенето. Описвате подробно задължението, номенклатурата или номера на договора, описвате факта, че Ви тормозят - това е важно - но не е фатално. След тези описания - искате от съда да откаже, да установи, както и да го напишете - няма основание за съдебни или извън съдебни претенции.

Тоест искате съдът да отсъди една нулева претенция, един вид - да Ви освободи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron