начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Промяна на дата на раждане

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Промяна на дата на раждане

Мнениеот kameno88 » 03 Авг 2018, 15:10

Здравейте!
Намерих подобна тема във форума... но не успях да получа отговор на моите въпроси. Искам да сменя датата си на раждане... имам основателна причина... имам нужните документи, които доказват това. Знам, че трябва да се води дело...

Въпросът ми е... Роден съм в София, мога ли да водя делото в Пловдив и какви други документи (освен доказателствата) ще са ми нужни?!
Предварително благодаря!
kameno88
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Авг 2018, 15:01

Re: Промяна на дата на раждане

Мнениеот nikodim77 » 03 Авг 2018, 16:39

Здравейте,
А посетихте ли администриращия орган – отговарящ по закон за гражданската регистрация?
Кмет на населено място, община и т.н. Процедурата започва като се изготвя преписка, която съдържа “Искане за ЕГН” в два екземпляра и копие на акта за раждане на този, за когото се се иска промяна.
Ако обаче промяната на ЕГН се налага поради несъответствие на датата на раждане в самия акт за раждане, процедурата е различна. Първо, се иска промяна по съдебен ред. Въз основа на съдебното решение се подава заявление в общината за промяна. Тази промяна се отразява от длъжностното лице по гражданско състояние в акта за раждане. Едва тогава се извършва копието от новия акт.
По съдебен ред е по реда на ГПК (мисля, че глава 50-та) във връзка с ЗГР чл. 37, 45 или някой от другите членове – не помня... :roll:

какви други документи (освен доказателствата) ще са ми нужни?!


Ами не сте посочили какви са тези, които имате! :?: Да, вероятно те са свързани с личните Ви данни и не са за форум, така че с документите, та при Адвокат... :wink:
Обикновено съдебните състави допускат исканите промени по подобен род дела.
Успех!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Промяна на дата на раждане

Мнениеот kameno88 » 03 Авг 2018, 17:19

Не съм ходил никъде...не знам къде трябва, но ще проуча. Знаете ли дали мога да водя делото от Пловдив?!
kameno88
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Авг 2018, 15:01


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron