начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Моля за съвет

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за съвет

Мнениеот fragend » 19 Ное 2018, 20:35

Моля за съвет.
Възможно ли е имот,с издаден изпълнителен лист за публична продан,да бъде продаден таино ?
Изпълнителният лист е издаден преди три седмици.
В регисъра на публичните продажби на частните съдебни изпълнители( София ) не намирам обява.Може ли да се продаде без обява?
Благодаря предварително,ако (дано!) ми отговори някои.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55

Re: Моля за съвет

Мнениеот propensity » 22 Ное 2018, 12:26

Глупаво зададен въпрос. Какво значи "тайно"?

Има си процедури. Ако ИЛ е бил издаден само преди 3 седмици е прекалено рано да се говори за публична продан. Първо се образува изпълнително дело, ЧСИ прави нужните проверки и справки, след това изпраща покана за доброволно изпълнение, след това назначава опис на имота и след надлежно известяване - тогва се обява за продан. Това са един куп протоколи, документи и призовки.

Ако се продаде "тайно", без гореописаните действия то продажбата е атакуема.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Моля за съвет

Мнениеот fragend » 22 Ное 2018, 20:18

Да,глупаво звучи,имате право.От гледна точка на закона.
Но когато имотната мафия,чрез фалшива реституция,базирана на подправени документи,си е извадила изпълнителен лист и продава имота на фамилията ми,не вярвам в този закон.И страхът от по - нататъшна несправедливост ме кара да задавам и глупави въпроси.Не знам откъде мога да очаквам следващия удар.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55

Re: Моля за съвет

Мнениеот fragend » 22 Ное 2018, 20:27

ps Благодаря ви за отговора.Успокоително е.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55

Re: Моля за съвет

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Ное 2018, 08:44

Аз ги лекувам тези болести с вписване в Имотния регистър.

Това означава, че - се вписва каквото и да е като тежест - така се прави. Вие придобивате тежест на имота.
В момента имам поне три такива случая.

Врътвате ги един вид - малко е цинично като изказ, ма аз го правя.

Тоест изпреварвате събитията.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля за съвет

Мнениеот fragend » 23 Ное 2018, 11:52

Благодаря Ви за вниманието.
Това сме направили .Завели сме иск(спор за вещно право),които е вписан в агенцията по вписванията.Но разбрах,че при публична продан се продават и имоти с тежест . В нашия случаи може да го купи само човек,свързан с имотни измами, без да разберем дори.
Както не бяхме разбрали,че имота ни,които е собственост на фамилията ни от 1957 год.има изведнъж друг собственик.
Имаше един нотаиус(лека му пръст ,a може би не!),които ,,съставяше"нот.актове с невалидни или несъщестуващи решения на поземлената комисия(info интернет и телевизия !).
Затова беше и първоначалния ми глупав въпрос Възможно ли е в имотната мафия да има и частни съдебни изпълнители,които, като държавни служители,подобно на някои нотариуси,работят, незаконно и ненаказанo?
Хващам се във всяка сламка,с надежда да получа инфомация от къде може да се очаква удар.
fragend
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 21 Апр 2012, 13:55


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 40 госта


cron