начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Делата ми са на доклад повече от 4г.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Делата ми са на доклад повече от 4г.

Мнениеот peppydobrev » 08 Яну 2019, 13:20

Здравейте,

не съм юрист и моля за съвет! В средата на 2014г заведох 2 бр. граждански дела в СРС, които и до днес са "на доклад". Интересуваме има ли някаква процедура с която мога да ги задвижа - молба, жалба, сигнал до инспекторат? Известно ми е, че съдебната система е бавна и мудна, но ми се струва, че забавяне от почти 5 години не е никак нормално.

Имам още 7бр. дела заведени през 2014г, които минаха през всички съдебни инстанции, с взети изпълнителни листа и заведени изпълнителни дела, само тези две дела(на различни състави) нямат абсолютно никакво развитие... :(

Благодарен ще съм ако някой може да ми помогне със съвет!

Извинявам се ако вече има публикувана тема с такъв казус, опитах да намеря отговор на въпроса си чрез търсачката, но не успях.

П.С. Понеже съм сигурен, че ще има въпроси от рода на: "Нямаш ли адвокат?", "Адвоката ти, какво прави по казуса?" и т.н., искам да споделя, че наскоро се отказах от услугите на адвоката си поради пълна незаинтересованост към делата ми, изключителна арогантност и опити да ме измами с пари. В допълнение ще добавям, че единственото нещо, което адвоката свърши беше да заведе исковите молби и да се яви на 2-3 заседания по приключилите дела.
peppydobrev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:06

Re: Делата ми са на доклад повече от 4г.

Мнениеот kalahan2008 » 08 Яну 2019, 15:33

Граждански процесуален кодекс:
Молба за определяне на срок при бавност
Чл. 255. (1) Когато съдът не извърши своевременно определено процесуално действие, страната може във всяко положение на делото да подаде молба за определяне на подходящ срок за извършването му.
(2) Молбата се подава чрез същия съд до горестоящия съд. Съдът, който разглежда делото, изпраща незабавно молбата заедно със своето становище до горестоящия съд.
Удовлетворяване на молбата
Чл. 256. (1) Когато съдът извърши незабавно всички действия, посочени в молбата, и съобщи за това на страната, молбата се смята за оттеглена.
(2) Молбата се изпраща за разглеждане на горестоящия съд, ако в едноседмичен срок от получаване на съобщението по ал. 1 страната заяви, че продължава да я поддържа.
Разглеждане и решаване на молбата за определяне на срок
Чл. 257. (1) Молбата за определяне на срок се разглежда от съдия на горестоящия съд в едноседмичен срок от постъпването и.
(2) Ако съдът установи необосновано забавяне, определя срок за извършване на действието. В противен случай съдът отхвърля молбата. Определението не подлежи на обжалване.


peppydobrev написа:В допълнение ще добавям, че единственото нещо, което адвоката свърши беше да заведе исковите молби и да се яви на 2-3 заседания по приключилите дела.

Какво очаквате да прави друго адвокатът, освен да завежда исковите молби и да се явява на заседания? :?: Не се сещам какво друго е длъжен да прави адвокатът по делата...
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4184
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 34 госта


cron