начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

ниско налягане в апартамент

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ниско налягане в апартамент

Мнениеот lena_lena » 07 Фев 2019, 13:34

здравейте ,
необходима ми е Вашата помощ

Живея в София кв.Манастирски Ливади на 11 етаж.
Имам ниско налягане в апартамента 2,2 бара.
Според стройтеля е достатъчно тъй като се позовава на наретба 4, която твърди че препоръчителното налягане за душ например е 0,8 бара-което е недопустимо.Когато разпитах разни водопроводчици те ми казаха ,че това е работно налягане, което при мен след мерене с монометър пада до 0.

зная че препоръчителното налягане което трябва да постъпва в апоартамент от спирателния кран е около 3-4 бара.

знаете ли къде мога да намеря официялна информация или коя е организацията към която трява да се обърна?

Поздрави
Лена
lena_lena
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2019, 13:20

Re: ниско налягане в апартамент

Мнениеот stoianovs » 07 Фев 2019, 15:04

https://www.lex.bg/mobile/ldoc/2135501921
НАРЕДБА № 2 ОТ 22 МАРТ 2005 Г. ЗА ПРОЕКТИРАНЕ, ИЗГРАЖДАНЕ И ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА ВОДОСНАБДИТЕЛНИ СИСТЕМИ
Обн. ДВ. бр.34 от 19 Април 2005г., изм. ДВ. бр.96 от 7 Декември 2010г., изм. и доп. ДВ. бр.45 от 14 Юни 2016г.
чл.22
Успех
stoianovs
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Мар 2008, 11:29

Re: ниско налягане в апартамент

Мнениеот lena_lena » 07 Фев 2019, 23:45

благодаря !
изпратих го на сройтеля , пък да видим

хем ,че не ми стана ясно :ако Софийска вода подава 5 бара и според чл.22 трябва с всеки следващ етаж да се добавят 0,04 MPa ,това означава,че колкото по-нависоко отиваш толкова по голямо налягане трябва да имаш? :?:

дали има друг закон или наредба или стандарт за мин. налягане в апартамент?

Благодаря
спокойна вечер
lena_lena
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2019, 13:20


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron