начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Казус залена зона София

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус залена зона София

Мнениеот mark121 » 11 Мар 2019, 15:44

Здравейте,

намирам се в интересна ситуация и моля за Вашия съвет по темата:

1. Собственик съм на имот в София със зелена зона (нотариален акт на мое име) и плащам ипотека за него
2. адресната ми регистрация по документи е на адреса
3. най-добрият ми приятел живее в имота
4. той притежава кола, със софийска регистрация

това до което стигаме по наше скромно мнение:
- ще е сложно вписването на неговото име в нотариалния акт заради имотеката
- няма как стикерът да е на мое име защото нямам шофьорска книжка (а това е изискване на ЦГМ от миналата година), даже и да стана собственик на колата
- дори и той да се регистрира на адреса, което не е проблем и да смени документи ЦГМ ще иска да доказва принадлежност към домакинството (което няма как да стане, тъй като сме мъже
- няма как да минем с договор за наем, защото няма такъв и не ми е логично да има между приятели (пък и ЦМГ иска прехвърляне на някоя от комуналните услуви на негово име, което ми е излишно) плюс това в този вариант ще трябва и да декларирам доходи, които не придобивал реално

какви са вариантите да получим стикер за зоната, според Вас?
(нещо различно от изкарване на книжка, което е предвидено, но междувременно е сложно...)

благодаря предварително,
Марко
mark121
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2019, 15:12

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron