начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Проблем с продажба на МПС чрез пълномощно от 2007 г.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с продажба на МПС чрез пълномощно от 2007 г.

Мнениеот martinatas » 27 Мар 2019, 11:32

Здравейте,
моля за вашата помощ и съвети относно възникване на проблем от продажба на МПС чрез пълномощно през 2007 г.
Случая е следният - баща ми продава лек автомобил Форд, който се води на негово име чрез пълномощно на човек от Ловеч с уговорката да се направи сделка за покупко-продажба до 1 месец. Човека изчезва и до момента 2019 г. нямаме никаква връзка с него. Съответно са се натрупали данъци и лихви, платени са от баща ми 100 лв. през 2015 г., които вече са прехвърлени на ЧСИ, от който до момента не са взети документите - отделно поканата е изпратена и на грешен адрес. Баща ми е подал сигнал до прокуратура през 2018 г., но от тях нямаме никакво съдействие - прилагам и отговора от прокурора.
Моля за вашите съвети по какъв начин може да се отпише тази кола от сега нататък, янво ще трябва да се платят данъците до този момент за съжаление.
Благодаря предварително на всеки отзовал се :oops:
martinatas
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2019, 11:07

Re: Проблем с продажба на МПС чрез пълномощно от 2007 г.

Мнениеот borovinka » 27 Мар 2019, 12:43

Проверете дали не е изтекла абсолютна давност за част от данъците.
За останалото - давате оскъдна информация. Не става ясно каква е нотариалната покана, нито ЧСИ кого/какво търси, нито пък какво е "становището на прокуратурата". (Зависи какво сте написали в жалбата, де).

Най-добре е да се обърнете с наличните ви документи към адвокат, имате някои (не особено много) полезни ходове, които могат да се предприемат.

Успех!
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Проблем с продажба на МПС чрез пълномощно от 2007 г.

Мнениеот martinatas » 28 Мар 2019, 09:57

borovinka написа:Проверете дали не е изтекла абсолютна давност за част от данъците.
За останалото - давате оскъдна информация. Не става ясно каква е нотариалната покана, нито ЧСИ кого/какво търси, нито пък какво е "становището на прокуратурата". (Зависи какво сте написали в жалбата, де).

Най-добре е да се обърнете с наличните ви документи към адвокат, имате някои (не особено много) полезни ходове, които могат да се предприемат.

Успех!


Здравейте, благодаря за отделеното време. Все още не са взети документите от ЧСИ, обадих се по телефона и това, което ми казаха е, че е заведено дело срещу баща ми, на който се води все още МПС-то от Столична община през 04/2018, отдел Ревизии и събирания на вземания на стойност около 300 лв.
Относно становището на прокуратурата, опитах се да прикача документа, но не успявам. Общо взето баща ми е подал жалба за това, че до момента купувача не го е потърсил за прехвърляне на МПС-то и е образувана преписка за издирване на купувача, но не е намерен на посочения адрес, и по данни на бившата му съпруга - той живее в Испания от 10 години. И тъй като продавача е заплатил цената за МПС-то и е получил владение и не следва да се приема, че е наличен състав по чл. 206 ал. 1 от НК, с което отказва да се образува наказателно производство и се прекратява преписката.

Моля и за контакт на вещ адвокат по този случай.

Благодаря предварително.
martinatas
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2019, 11:07


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


cron