начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Преобразуване на ООД в ЕООД

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Преобразуване на ООД в ЕООД

Мнениеот pravist92 » 17 Май 2019, 16:58

Здравейте, исках да попитам дали някой е подавал документи в ТР, във връзка с преобразуване на ООД в ЕООД?Случаят е следният: имаме двама съдружници, единият продава своя дял на другия съдружник. Този съдружник който получава 100% от капитала не е бил управител на ООД-то преди това. От тук питанията са ми няколко:
При преобразуването на ООД в ЕООД какви документи са ми нужни?
-обновен Дружествен договор за учредяване на ЕООД
-Протокол от събрание на текущите съдружници, че имате разрешение да бъде продаден текущ дял на съдружник
-Протокол за преобразуване на ООД в ЕООД и приемане на покупко-продажбата на дяловете
-Декларация за истинност
-Платена такса към Търговски регистър за вписване на промени в обстоятелствата на ООД.
-Нотариално заведен договор за покупко-продажба на дяловете
-Заявление А4
А за назначаването на съдружника със 100% дял в управител при ЕООД, какви документи са ми нужни?
-подпис спесимен, нот. заверен
-решение за назначаване на управител
-декларации по чл.13 ал.4 и ал.5
Това ли е? На мен ми е за пръв път и ще помоля някой които е минавал по този път да помогне! Благодаря предварително!
pravist92
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 15 Юли 2018, 14:01

Re: Преобразуване на ООД в ЕООД

Мнениеот kalahan2008 » 29 Май 2019, 02:02

Преобразуване на търговски дружества има при: промяна на правноорганизационната форма (ООД в АД и обратно) или при вливане, сливане, отделяне и разделяне. Промяна от ООД в ЕООД не е преобразуване.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4173
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron