начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

РЕНТА

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


РЕНТА

Мнениеот saniiii » 12 Сеп 2019, 14:00

Здравейте , искам да попитам нещо.
майка ми получаваше рента всяка година, но тази година тя почина и сега аз съм наследник на майка ми.

от дружеството от което получава рента ми се обадиха и ми поискаха удостоверение за наследници и аз им го изпратих .

въпросът ми е дали не сбърках че им го изпратих и дали няма да продадат земята ми с този документ, защото след като получиха документа не ми преведоха рентата и не вдигат телефона .

звъня всеки ден по няколко пъти .
Благодаря.
saniiii
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2017, 16:50

Re: РЕНТА

Мнениеот kalahan2008 » 13 Сеп 2019, 09:57

Стига параноя.
Копие или оригинал на удостоверението изпратихте? Посочихте ли си банковата сметка? Кога изплатиха миналата година рентата? Обикновено в договорите за аренда е заложено плащане чак октомври, понякога дори декември и януари.
Само с удостоверение за наследници, дори и да е в оригинал, не може да се прехвърлят имоти. Най-малкото трябва и пълномощно.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: РЕНТА

Мнениеот saniiii » 13 Сеп 2019, 19:00

Ами това удостоверение което от София ми изпратиха /тя беше соф . жител/
Ами тя днес ми привела рентата.
Въпроса е защо не вдига телефона ,аз какво да си мисля ,ми дължи ти някой пари ,звъниш по цял ден и не вдигат.
kalahan2008 написа:Само с удостоверение за наследници, дори и да е в оригинал, не може да се прехвърлят имоти. Най-малкото трябва и пълномощно.

Дано да е така , ама аз как първо правя нещо и после питам.
Май оригинал и дадох.
Благодаря ви.
saniiii
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Окт 2017, 16:50


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 27 госта


cron