начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Родителски права, режим на свиждане и наказателно дело

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Родителски права, режим на свиждане и наказателно дело

Мнениеот rainbow90 » 21 Сеп 2019, 04:03

Здравейте. Пиша тук, ако някой може да ми даде съвет, защото съм в безизходица. С бащата на детето ми имаме фактически развод от 2017 г., но след развода се събрахме да живеем заедно отново(голяма грешка, но не мога да върна времето назад). Според решението на съда, аз имам родителските права, но съм задължена да водя детето при бащата и да го взимам от там, като една седмица трябва да е при него, а една при мен. Записано е, че местожителството на детето е в същия гред, в който живеехме.

Преди няколко месеца той откачи, взе въздушния си пистолет и го насочи срещу себе си, в присъствието на детето. Изпратихме детето при майка му временно(тя е в същия град). През това време той започна многократно да ме заплашва с убийство, като първоначално хлъднокръвно седна и най-спокойно ми обясни, че е на крачка да ме удуши и много пъти му минават тези мисли и за това щял да се изнесе след един месец. След няколко дни ми каза, че е пред самоубийство, а след два дни го чух да си пее песен. Попитах го какво се случва, а той каза че вече се чуваства много добре и е щастлив. Помолих го да иде на психиатър, но отказа. Започнах да си уреждам документите постепенно, за да напусна града, търсех квартира. Да, обаче той стана още по-агресивен. Наложи ми се да замина за една седмица, за да си оправям документи и когато се върнах, майка му му беше довела детето ни, въпреки че беше наясно с проявите му. На следващата сутрин той пак откачи и започна да ме заплашва с убийство и побой като не спираше да крещи. Обадих се на майка му и баща му да го вземат при тях. Те дойдоха и взеха детето, а него не успяха да го убедят да си тръгне. Отидох и подадох жалба в полицията, като първоначалната ми идея беше само да ги помоля да го накарат да напусне апартамента, но ми обясниха, че нямат право да го изгонят, защото за това е необходимо съдебно решение. Казаха ми да не се връщам в квартирата, защото може да ме пребие или по-лошо и те нищо не могат да направят преди това да се е случило. Взех детето от майка му, като я излъгах, че ще се върна в квартирата, защото тя това искаше и избягах при майка ми в друг град. Майка му много пъти ме е заплашвала, че ще ми вземе детето и ме е тормозила. Заведох дело за промяна на режима на свиждане, защото пътя между градовете е около 9 часа и няма как да водя детето. Записах я на градина, защото е задължителна(по съвет на адвокатката)и има и глоби, ако не я водя. Смених адреса и още след 3 дни му пратих писмо, че се намирам на нов адрес и е поканен да вижда детето, и да го взима от този адрес(нямам право да го ограничавам, заради съдебното решение). Мина месец и половина и той не е дошъл да я види, но започна да пуска жалби към съдя изпълнител, че не му водя детето. Съдийката, към коята заведох делото за промяна на режима, успя да спре неговото дело при съдя изпълнителя до излизане на привремнните мерки(имаме официален документ). Да обаче днес разбрах, че той е завел ново дело, този път наказателно, че не съм спазила режима на свиждане, защото не му водя детето. Наказанието, ако се докаже, че съм виновна е пробация и глоба между 2000 и 5000 лева. Не знам какво да правя вече, много съм притеснена, че ще ме осъдят и може би ще загубя и родителските права. Детето е зле и е силно травмирано, докато бяхме при бащата, той крещеще и ме обиждаше пред нея. Нямам как да докажа, че той ни е тормозил, защото го прави само, когато няма външни хора, около нас. Моля, ако някой е минал през нещо подобно или е наясно със законодателството, да ми помогне. Мога ли да направя нещо, за да не ме осъдят? Той две години, докато живяхме заедно не е плащал издръжка, но не знам дали това е някакво основание за нещо, вероятно не. Страх ме е, не мога да се върна в неговия град, защото ще продължи да ме заплашва и може да ми направи нещо, а детето също е зле и не ми се мисли какво ще стане, ако съда присъди детето на него, защото не съм изпълнила съдебната заповед да му я водя и бъда осъдена. Според адвокатката ми нямало да ми вземат родителските права, заради това, защото имам основателни причини да не водя детето при бащата, но не е сигурна дали няма да бъда осъдена. Но това е само, според нея, нищо не е сигурно. Ако ме осъдят и на пробация, има и общественополезен труд, доколкото разбрах, не знам как ще работя едновременно и ще полагам този труд. Аз работя дистанционно в момента от настоящия ми адрес и съм приложила и документ за това по делото за промяна на режима. Много ви моля, ако някой знае нещо, което мога да направя, да ми помогне. Във вторник ще се консултирам с още един адвокат. Извинявам се за правописните грешки, много съм притеснена.
rainbow90
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2019, 03:37

Re: Родителски права, режим на свиждане и наказателно дело

Мнениеот yonkov » 24 Окт 2019, 02:46

Привет! Госпожо трябва да имате свидетели за всяко едно от Вашите твърдения относно поведението и действията на бащата на детето ви. Съдът се води и се интересува от интересите на детето на първо място. Това той какви твърдения има срещу Вас също е обект на доказване във Въшия случай отново със свидетели. Съдята е този, който ще прецени дали да кредитира определени показания или не. Без да се прочете съдебното Решение, няма как да Ви се отговори точно. Практиката на съда е родител1 да взима детето от жилището на родител 2 и да го връща също там в определен час. Щом не е плащал издръжка заведете дело и Вие. Сезирайте ПРБ и адвокатът ще Ви посъветва какво да правите. Това, че срещу Вас се води НОХД не означава, че на твърденията на еди кой си ще Ви осъдят това е меко казано нелепо. Срещнете се с адвокат но Вие имате основания за завеждане на дело за неплащане на издръжка.
yonkov
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Окт 2019, 02:11

Re: Родителски права, режим на свиждане и наказателно дело

Мнениеот rainbow90 » 24 Окт 2019, 14:10

Благодаря ви yonkov. Вече са взети привременни мерки, според които той е длъжен сам да идва до моя град и да вижда детето. Може да го взима два уикенда в месеца. Подадох жалба за неплащане на издръжката за последните две години и той я преведе цялата, за да не му се заведе дело. В момента чакаме да дойде време за наказателното дело срещу мен. Свързах се с доста добър адвокат и се надявам всичко да е наред.
rainbow90
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2019, 03:37

Re: Родителски права, режим на свиждане и наказателно дело

Мнениеот yonkov » 26 Окт 2019, 04:33

Радвам се, че сте ангажирали адвокат. Ако е било заведен тъжда /дело/ срещи Вас, вече да сте известена но считам, че няма основания за такова! Ще си позволя един съвет към Вас разрешавайте на бащата на детето Ви контакти с него съгласно Решението. При неплащане на издръжка завеждате и.д., той също има право да заведе такова за режима на лични отношения. Желая Ви успех!
yonkov
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Окт 2019, 02:11


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта


cron