начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Надписана сметка от ВиК

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Надписана сметка от ВиК

Мнениеот ahrispa » 24 Сеп 2019, 11:05

Здравейте!

Надявам се някой да ме посъветва по следния казус:

При отчитане на водомера ми през юли т.г. ми бяха отчетени 70 кубика вода (при показания 1490). След заявление за проверка на водомера и сваляне на уреда техният техник отчете показания 1408 - т.е. изпариха се около 80 кубика. Естествено, след приключване на проверката в тяхна лаборатория показанията на водомера вече са 1500. Т.е. излиза, че безропотно трябва да си платя около 200 лв., които включват и проверката на водомера, защото ВиК така са решили?!
Интересува ме какви права имам в случая, тъй като се съмнявам че бих могла да докажа нещолл


Предварително благодаря на всички отзовали се!
ahrispa
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Дек 2014, 13:04

Re: Надписана сметка от ВиК

Мнениеот mimo87 » 24 Окт 2019, 02:29

Здравейте! Пишете с повече подробности. Кооперация, блок, къща и т.н.. колко отделни домакинства ако има такива съжителствате. ЗЕ има ли контролен водомер?
mimo87
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юли 2019, 02:07

Re: Надписана сметка от ВиК

Мнениеот kalahan2008 » 24 Окт 2019, 06:12

Можете да заведете отрицателен установителен иск, чрез който да установите със съдебно решение, че не сте потребили тези количества вода и не дължите тези суми. В рамките на това производство можете да поискате съдебно-техническа експертиза, чрез която да се установи изправността на водомера и реалното количество потребена вода.
Относно конкретните технически изисквания, на които трябва да отговарят водомерите при проверка, вижте тази наредба:
http://bim.government.bg/uploaded/files ... ontrol.pdf
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4173
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron