начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Уважителна причина за НЕявяване на дело

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Уважителна причина за НЕявяване на дело

Мнениеот bdimitrova » 14 Ное 2019, 00:34

Здравейте, през февруари месец след скандал между партньори, живеещи на семейни начала, мои приятели, избухва скандал и моята приятелка ме извика у тях за помощ. След като отидох, нейния приятел опря нож в тялото ми, с обидни и заплашителни думи. Адреса е посетен от полиция и случката описана. След няколко месеца прокуратурата повдига обвинение и има дело, за заплаха за убийство. Делото е на 14. 11. Водя се със пост травматично стресово разстройство и аз наистина не мога да видя този човек в съда .. Не съм готова за това. Та въпроса ми е, възможно ли е да не отида на делото, (нямам адвокат, защото при консултацията тя ми каза, че няма смисъл да идва в съда), каква причина съда ще уважи за не явяването ми.

Благодаря предварително!
bdimitrova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2019, 16:46

Re: Уважителна причина за НЕявяване на дело

Мнениеот katerinakuch » 05 Дек 2019, 14:26

Ако сте получила призовка, е желателно да се явите на делото в съда. Може и с адвокат, ако се притеснявате сама. Ако съвсем не сте в състояние да се срещнете с този човек, то представате в съда документ за здравословното си състояние
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Уважителна причина за НЕявяване на дело

Мнениеот svegrigorov » 05 Дек 2019, 17:08

Ще се наложи да се явиш.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron