начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проблем с комините в жилищен блок в София

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с комините в жилищен блок в София

Мнениеот liliq74 » 21 Ное 2019, 16:10

Здравейте, имам следния проблем - живея в 7 етажен блок, отопляваме се на камина. В един момент възникна проблем с дима при един от съседите ни. И моята камина спря да гори, защото дима не може да излиза на горе. Явно някъде има запушване. Но въпросът ми е какъв е реда при етажната собственост- къде можем да подадем молба или нещо друго за проверка или намиране на проблема. Благодаря.
liliq74
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Юни 2018, 14:53

Re: Проблем с комините в жилищен блок в София

Мнениеот TheOldMan » 21 Ное 2019, 17:12

Процедира се по същия начин по който се процедира при запушване на вертикален клон на канализацията, или при пробив на водопровд, или при повреда на покрива. Демек - упълномощвате някой да намери специалист по комини, събирате по някой лев за труда и материалите и така ...
За съжаление коминочистачите вече са изключително дефицитни кадри ...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Проблем с комините в жилищен блок в София

Мнениеот tochotocho » 21 Ное 2019, 19:28

много се радвам на такива въпроси. Не си длъжен да се отопляваш на камина! Има ТЕЦ и пр. А дали имаш официално одобрено отопление по този начин. затова - изпусни парата и със собствени средства се оправи !
Има фирми, викаш ги и т.н. Кой чакаш да ти оправи камината и отоплението. Е , пиши до Президента, премиер-министъра, парламента, Кмета и дори арменския поп. , може и до синода.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Проблем с комините в жилищен блок в София

Мнениеот jhoro » 21 Ное 2019, 22:20

liliq74 написа:И моята камина спря да гори, защото дима не може да излиза на горе. Явно някъде има запушване.

Не е задължително да има запушване!
Първо - комините са два вида.
- прави - когато от всеки етаж тръгва единична тръба до покрива, и
- двойни - общ комин и етажни ускорители. При тях дима влиза в общия комин през преход, на етажа над вас - на около 1,50 м от пода. Ако съседа над вас също си е направил камина и се е включил във вашия ускорител - няма да имате никаква тяга.
Така, че - на първо време уточнете това.
Също - вижте, дали не сте херметизирали помещението (алуминиева или ПВЦ-дограма, уплътнения на вратите ...). Тогава няма да има приток на свеж въздух - пак няма тяга.
И не на последно място - консултирайте се със специалист, дали комина ви е правилно оразмерен.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron