начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Гараж за тирове във улица във населено място

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Гараж за тирове във улица във населено място

Мнениеот peshka80 » 07 Фев 2020, 14:24

Уважаеми юристи,
питане по следния казус:
във населено място териториална единица-село ,във улица във двор собственост на собственик на фирма за превоз го исползва като паркинг за тировете си около 5-6на брой.Същият живее във друг имот срещу празното дворно място което исползва за паркинг и ремонт на тировете си.
Освен че е нарушил бордюрите на улицата общинска мисля собственост сравнил ги е със земята има ли право изобщо улица във която има къщи живеят хора отворена е и във двата си края даже единият изход на улицата води към шосе представляващо околовръстен път та има ли право да влиза след като когато влезе камионът му запълва цялата улица толкова широка е тя няма възможност да се размине със друго мпс.Да не говорим за шума защото камионите му идват и заминават по всяко време на денонощието сутрин4-5ч вечер,но в улицата живеят стари хора и наполовина е пълна със къщи така че варианта общо събрание на улицата не е удачен.
Същият има стремеж да се разпорежда да се държи по начин угоден за себе си не е агресивен но подмолен преди години във другият двор срещу този който исползва за гараж та в двора със къщата гледаше във построен от панели цех за пилета над 3-4000 пилета и миризмата беше ужасна тогава след подадени жалби нищо не се направи но във един момент обърна на камиони.
Има ли нарушения и може ли според ЗУТ и др.нжрмативна база да му се дадат предписния от общината са си премести камионите на друго място удобно и близко до по голям път и да не пречи на движението във тази улица.
Има ли конкретно нарушение на закона и кой за да се позове човек което да застави и съответния отдел към това населено място във местната община да му издаде предписания за преместване на т.нареченият му гараж?
peshka80
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Яну 2020, 10:03

Re: Гараж за тирове във улица във населено място

Мнениеот katerinakuch » 07 Фев 2020, 14:59

peshka80 написа:Уважаеми юристи,
питане по следния казус:
във населено място териториална единица-село ,във улица във двор собственост на собственик на фирма за превоз го исползва като паркинг за тировете си около 5-6на брой.Същият живее във друг имот срещу празното дворно място което исползва за паркинг и ремонт на тировете си.
Освен че е нарушил бордюрите на улицата общинска мисля собственост сравнил ги е със земята има ли право изобщо улица във която има къщи живеят хора отворена е и във двата си края даже единият изход на улицата води към шосе представляващо околовръстен път та има ли право да влиза след като когато влезе камионът му запълва цялата улица толкова широка е тя няма възможност да се размине със друго мпс.Да не говорим за шума защото камионите му идват и заминават по всяко време на денонощието сутрин4-5ч вечер,но в улицата живеят стари хора и наполовина е пълна със къщи така че варианта общо събрание на улицата не е удачен.
Същият има стремеж да се разпорежда да се държи по начин угоден за себе си не е агресивен но подмолен преди години във другият двор срещу този който исползва за гараж та в двора със къщата гледаше във построен от панели цех за пилета над 3-4000 пилета и миризмата беше ужасна тогава след подадени жалби нищо не се направи но във един момент обърна на камиони.
Има ли нарушения и може ли според ЗУТ и др.нжрмативна база да му се дадат предписния от общината са си премести камионите на друго място удобно и близко до по голям път и да не пречи на движението във тази улица.
Има ли конкретно нарушение на закона и кой за да се позове човек което да застави и съответния отдел към това населено място във местната община да му издаде предписания за преместване на т.нареченият му гараж?


Радвайте се въобще, че има камиони около вас. :) Без МПС за всички е трудно трудно в тези времена.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Гараж за тирове във улица във населено място

Мнениеот peshka80 » 08 Фев 2020, 09:18

Едва ли някой има нужда от пожелания а по скоро от конкретни отговори след като не вие уважаема г-жо или г-це познавате семейството и собственика е удачно да ми давате подобен отговор.
В тези трудни времена и във по леки ,господина за който пиша го интересува личен интерес и години наред на семейството ми или други хора не е засвидетелствал нормално отношение както казах и например на който и човек да попадне той във ситуация във която може да има интерес без значение че тя може да е неблагоприятна за другите ако има полза ще "предложи"услугите си ,изпадал е и във дребнавости да се кара самият той за несъществени неща.Това е лицемерно и цинично така че моля да не ми отговаряте със пожелания.Трябва ли да изброявам ситуации във които господина се е "представял" и до днес та да разберете че подобен коментар е излишен.Нямам отношение към подобни хора но предвид че пречат години на ред и със 10 житела и със 110 във въпросната улица този господин си е такъв,на този етап след като питам сигурно съм ощетена и то както казах не само от камионите ами и поради други негови действия .Това че човек иска да си защити интерес и във крайна сметка да научим и другите около нас да постъпват правилно не трябва да се приема като лично отношение.Аз съм безкрайно търпелив миролюбив и толерантен човек и семейството ми ,и на това отношение се отговаря по начин че въпросният гледа интересът си и не се е съобразявал през всичките тези години със околните.
Да ви отговоря уважаема госпожо и на тези трудни и на други времена човекът си е същият.А колко години околните ще се съобразяват и отново продължава със всякакви негови интереси да преминава границите със околните.
МОЛЯ ЗА КОНКРЕТНИ ОТГОВОРИ НА БАЗА НОРМАТИВНА СИСТЕМА А НЕ ЗА ПОЖЕЛАНИЯ!
peshka80
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Яну 2020, 10:03


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron