начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Наказателно постановление, давност

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наказателно постановление, давност

Мнениеот sevdelin » 24 Фев 2020, 14:09

Здравейте -

При издадено НП преди над 2 години, но никога не ми е било връчвано, мога ли да не го плащам, за да си взема книжката? Междувременно срока за онетата кнжика е изтекъл отдавна, но не искат да ми я върнат защото искат да ми връчат въпросното НП и да плащам, но смятам че не е точно така... Моля някой ако е по-наясно да сподели или препоръча нещо....

Благодаря
sevdelin
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2020, 13:03

Re: Наказателно постановление, давност

Мнениеот doondie » 25 Фев 2020, 01:16

Здрасти,

Предлагам да говориш с дати, иначе не виждам какъв отговор може да очакваш.
Кога е извършено нарушението? Кога е издадено НП? Правени ли са опити то да бъде връчено на адрес? Ако да, кога и защо са били неуспешни? В сайта на КАТ има ли я глобата и с каква дата е?

Защо не искат да върнат книжката? Нали НП уж не е връчено, т.е. не е влязло в сила? Ако ти го връчат и го обжалваш, те ще те карат да чакаш няколко месеца, докато мине обжалването ли? За какво е било нарушението всъщност?
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron