начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Данъци недвижимо имущество и ЧСИ ???

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Данъци недвижимо имущество и ЧСИ ???

Мнениеот ilian_todorov » 16 Апр 2020, 21:38

jhoro написа:
ilian_todorov написа:Приготви са да четеш много.

Верно, че е много! И нито дума за абсолютната давност!
Тоест - ако по средата на петата година има съответното действие - започва нов давностен срок. После пак …
Но - минат ли 10 години … край! Ариведерчи!

При НЕПУБЛИЧНИ задължения абсолютна давност няма. Демек, могат да си търсят парите и 70 години чрез ЧСИ или ДСИ по реда на ГПК.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Данъци недвижимо имущество и ЧСИ ???

Мнениеот tochotocho » 17 Апр 2020, 12:06

Да, наистина много за четене, дори объркващо. И същественото- всичко е по презумцията за честност, законност в действията на ЧСИ. Нищо не се споменава, че НОЖА, ХЛЯБА и СИРЕНЕТО са в неговите ръце. И неограничени възможности!
Моля ,коментар, практика по този въпрос!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Данъци недвижимо имущество и ЧСИ ???

Мнениеот ilian_todorov » 17 Апр 2020, 13:00

tochotocho написа:Да, наистина много за четене, дори объркващо. И същественото- всичко е по презумцията за честност, законност в действията на ЧСИ. Нищо не се споменава, че НОЖА, ХЛЯБА и СИРЕНЕТО са в неговите ръце. И неограничени възможности!
Моля ,коментар, практика по този въпрос!

Ами не съм съгласен. Завеждаш гр. дело срещу взискателя на основание чл.439 от ГПК и искаш от съда да постанови с определение спиране на изпълнителното дело. Хлябът и ножът са в ръцете на СЪДА.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Данъци недвижимо имущество и ЧСИ ???

Мнениеот jhoro » 17 Апр 2020, 16:07

nikodim77 написа:От написаното може ли да се изведе тезата за незаконосъобразност на действия от страна на СИ, който е секвестирал сума от банкова сметка на наследник на починал длъжник, без преди това да е отправил ПДИ до наследника?

Много коментирате действията на изпълнителя (без значение публичен, държавен или частен съдебен), но пропускате един момент.
Ако длъжник е наследодателя - зависи дали е прието наследството!
Но от първия пост разбрах, че първо е прието и разделено наследството, а после - питащия е напуснал България. В такъв случай - длъжник е наследника, а не починалия!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Данъци недвижимо имущество и ЧСИ ???

Мнениеот nikodim77 » 17 Апр 2020, 16:53

Здравейте,
Включвам се отново в темата предвид последния пост на jhoroо, който написа:
„Много коментирате действията на изпълнителя (без значение публичен, държавен или частен съдебен), но пропускате един момент.”

Вярвам, че вероятно горното е написано, защото не сте прочел всичките ми постове по темата...? (В накои други смея да твърдя и се радвам, че гледаме в една посока...)
Няма да влизам в спор, но не мисля, че много коментирам (по наст. тема)! Напротив, включих се в нея за да поставя въпроси. А когато търся отговори, с оглед да не правя на „врачки” тези, които биха дали отговор, аз излагам по-подробно хронологията на проблема.
Не съм пропуснал обстоятелството, по наследствените въпроси, както и това, че наследството е прието. Не оспорвам също, че наследникът е вече длъжник. Питането ми е в съвсем друга насока: А тя е по отношение - действията на СИ, който много бързо „и ловко” е действал. Именно тези действия съм описал (коментирал според Вас), но коментарът е с единствена цел, получаване на по-точен отговор от желаещите да дадат такъв.

пп. Всъщност jhoro, бих се радвал и на Вашето мнение по въпроса? :roll:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Данъци недвижимо имущество и ЧСИ ???

Мнениеот jhoro » 17 Апр 2020, 17:50

nikodim77 написа:Здравейте,
Вярвам, че вероятно горното е написано, защото не сте прочел всичките ми постове по темата...? (В накои други смея да твърдя и се радвам, че гледаме в една посока...)
Няма да влизам в спор, но не мисля, че много коментирам (по наст. тема)! Напротив, включих се в нея за да поставя въпроси. А когато търся отговори, с оглед да не правя на „врачки” тези, които биха дали отговор, аз излагам по-подробно хронологията на проблема.
Не съм пропуснал обстоятелството, по наследствените въпроси, както и това, че наследството е прието. Не оспорвам също, че наследникът е вече длъжник. Питането ми е в съвсем друга насока: А тя е по отношение - действията на СИ, който много бързо „и ловко” е действал. Именно тези действия съм описал (коментирал според Вас), но коментарът е с единствена цел, получаване на по-точен отговор от желаещите да дадат такъв.
пп. Всъщност jhoro, бих се радвал и на Вашето мнение по въпроса? :roll:

Пак здрасти!
Мога да кажа, че съм прочел всички постове в темата, но не и да твърдя, че ги помня наизуст!
Последния ми пост беше основно с цел „конституиране на страните“! Още повече, че в предишен пост се коментираше процедурата при смърт на длъжника и поемане на задълженията от наследниците.

Колкото до действията на СИ - просто „си е вързал гащите“. Намерил пари и ги прибрал. Все пак парите в сметка не са нещо уникално - като имот или движима вещ.
Даже - това не са реални пари. Просто един запис, че титуляра на сметката притежава въпросната сума.
Ако се наложи - СИ ще върне парите, евентуално - с лихва.

Изобщо - много внимателно оглеждам нещата, защото ... дяволът се крие в детайлите!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron