начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Невярна декларация по чл.313.Лъжесвидетелствване чл.290!

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Невярна декларация по чл.313.Лъжесвидетелствване чл.290!

Мнениеот madwhale » 24 Мар 2020, 14:05

Здравейте!
Ще бъда кратък, а ако е нужно в последствие ще добавя всичко, което бих искал да кажа.
Имам следния проблем. Бях обвинен несправедливо в домашно насилие.
В хода на делото насрещната страна доведе двама свидетели, които излъгаха в съдебна зала, а на всичкото отгоре и показанията им бяха различни и не съвпадаха.
Спечелих делото.
Как да търся правата си от тук нататък? Как трябва да постъпя?
Има попълнен документ с невярно съдържание по чл.313 от НК, а също и нарушаване на чл.290 от НК от страна на свидетелите!
Благодаря!
madwhale
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2020, 13:45

Re: Невярна декларация по чл.313.Лъжесвидетелствване чл.290!

Мнениеот teogeo » 24 Мар 2020, 14:41

madwhale написа:Здравейте!
Ще бъда кратък, а ако е нужно в последствие ще добавя всичко, което бих искал да кажа.
Имам следния проблем. Бях обвинен несправедливо в домашно насилие.
В хода на делото насрещната страна доведе двама свидетели, които излъгаха в съдебна зала, а на всичкото отгоре и показанията им бяха различни и не съвпадаха.
Спечелих делото.
Как да търся правата си от тук нататък? Как трябва да постъпя?
Има попълнен документ с невярно съдържание по чл.313 от НК, а също и нарушаване на чл.290 от НК от страна на свидетелите!
Благодаря!


Подайте сигнал до районната прокуратура, съответна на районния съд, в който се е гледало делото. Но не очаквайте много... Мързи ги, ама страшно ги мързи. Кой знае с какви идиотски мотиви ще ви отсвирят :(
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Невярна декларация по чл.313.Лъжесвидетелствване чл.290!

Мнениеот madwhale » 26 Мар 2020, 09:44

Само това ли мога да направя, за да искам някаква компенсация за всичко, което ми причиниха тези хора? За изхабените нерви, за времето през което не мога да спя, за това как ме злепоставиха пред моите близки и познати! Още не мога да се обадя, за да чуя детето, за да разбера как е, защото се притеснявам, че мога отново да стана мишена и да изфабрикуват ново дело за домашно насилие срещу мен!
madwhale
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2020, 13:45


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


cron