начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Наемане на имот за офис И жилище

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наемане на имот за офис И жилище

Мнениеот bumblebee » 15 Апр 2020, 17:14

Здравейте,

Две страни (наемател ЕООД и наемодател ФЛ) ще сключват договор за наем. Позволено ли е в договора да се напише, че имотът, който се дава под наем, ще се използва за офис И жилище едновременно? Наемодателят е съгласен. Ако не е позволено - как е по-добре да се процедира в този случай?
bumblebee
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Апр 2020, 17:05

Re: Наемане на имот за офис И жилище

Мнениеот TheOldMan » 16 Апр 2020, 00:16

Не става. В нашаат фирма единия от съсобствениците на фирмата (акционер в ООД-то) е и собственик на имота, и пак не може да си изкара талон за паркиране ... :)
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Наемане на имот за офис И жилище

Мнениеот jhoro » 21 Апр 2020, 12:03

Не може, защото наемател е ЮЛ (ЕООД-то), а не ФЛ - собственик и управител на фирмата. Фирмените разходи и разходите за лични нужди са отделно.
Това не пречи, едно от помещенията да се обособи като спалня, друго - като кухня …
TheOldMan написа:… и пак не може да си изкара талон за паркиране ... :)

Нормално - ако автомобила е личен, а не служебен!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron