начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Наемане на имот за офис И жилище

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наемане на имот за офис И жилище

Мнениеот bumblebee » 15 Апр 2020, 17:14

Здравейте,

Две страни (наемател ЕООД и наемодател ФЛ) ще сключват договор за наем. Позволено ли е в договора да се напише, че имотът, който се дава под наем, ще се използва за офис И жилище едновременно? Наемодателят е съгласен. Ако не е позволено - как е по-добре да се процедира в този случай?
bumblebee
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Апр 2020, 17:05

Re: Наемане на имот за офис И жилище

Мнениеот TheOldMan » 16 Апр 2020, 00:16

Не става. В нашаат фирма единия от съсобствениците на фирмата (акционер в ООД-то) е и собственик на имота, и пак не може да си изкара талон за паркиране ... :)
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Наемане на имот за офис И жилище

Мнениеот jhoro » 21 Апр 2020, 12:03

Не може, защото наемател е ЮЛ (ЕООД-то), а не ФЛ - собственик и управител на фирмата. Фирмените разходи и разходите за лични нужди са отделно.
Това не пречи, едно от помещенията да се обособи като спалня, друго - като кухня …
TheOldMan написа:… и пак не може да си изкара талон за паркиране ... :)

Нормално - ако автомобила е личен, а не служебен!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron