начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Изкупено задължение от колектор?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Изкупено задължение от колектор?

Мнениеот jhoro » 27 Май 2020, 00:49

maverickthomas написа:Наложеният ми запор следва ли да бъде вдигнат от банковата ми сметка/заплата, при положение, че задължението е продадено и също така има ли практика при продажба на задължението, кредиторът да не ме посочи като задължено лице?

Здравейте!
Запора на движими вещи и възбрана на недвижими имоти са обезпечителни мерки с цел осигуряване на възможността за последващо провеждане на принудително изпълнение. Дали в полза на досегашния кредитор или на колекторската фирма - все едно.

Не сте посочили, кога са предприети тези действия - преди или по време на извънредното положение?
Допълнително трябва да се съобрази размера на запора съобразно несеквестируемия минимум, който беше променен наскоро.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Изкупено задължение от колектор?

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Май 2020, 02:21

Възможно е да се направи нещо на локално ниво, без да се хваля - майстор съм в такива случаи, сега зависи колко е кредита, защото - то докато се пусне жалба и - той е погасен.

ЦКР-то е важно един вид, има начин да се скачи някак с други Ваши задължения, но е твърде неясно, аз не съм сигурен в точната форма на фигурата Ви, то - кой е получил парите - по коя сметка, защото и това има значение, макар и малко, има разлика между съзадължени и солидарни има там една разлика, не че е повод за нещо да се измъкнете.

По повод цесията и колекторите - възможно е изобщо да няма такава цесия - а просто да Ви притискат.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5232
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron