начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Силен шум от заведение в София.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Силен шум от заведение в София.

Мнениеот pnikolaev » 04 Авг 2020, 08:59

Здравейте на всички. Бих искал да повдигна една тема за която ще съм благодарен на компетентни мнения и насоки и мисля, че би била полезна на много хора, тъй като от търсенето ми в интернет се оказа, че този проблем е в редица квартали, населени места и адекватна развръзка не видях. Само статии с потърпевши и техните опити да се справят с проблема.

Става дума за високите децибели или с други думи шумовия тероризъм, който упражняват нощни заведения с открита музика по цели нощи и за който беше приет т.н " Закон за защита от шума в околната среда " точно преди една година и по никакъв начин не се спазва.

Казуса е следния. Живеем в центъра на София близо до МОЛ и парк, в който преди около 3 години се пръкна нощно заведение с открити маси и в това число и музика, гост диджеи и т.н. Както се досещате на купонясващия колкото му е по-силна музиката толкова му е по-весело, но от другата страна се намират хора, които са на работа, с малки деца и желаят да се наспят. В началото музиката беше основно уикенда и се "търпеше".
В момента е еженощна с непоносимо силни басове до 4.30 сутринта. Живущите редовно звъним на 112 от където сигнала се предава на РПУ-то и се случва едно нищо.

Инициирали сме подписка, която ще внесем в общината, СДВР и предполагам РЗИ.

След проучване видях, че има фирми предлагащи услугата замерване на шум с апаратура, която да се добави в сигнала, защото в противен случай един вид нямаш доказателство за високия шум, тъй като силата на звука и човешките възприятия са нещо субективно.

В крайна сметка мисля, че човешкото право за отдих и почивка в дома му би трябвало да е неприкосновено и музиката е за клиентите на заведението, а не за половин квартал.

Ще се радвам на вашите мнения и съвети.
pnikolaev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Ное 2019, 09:47

Re: Силен шум от заведение в София.

Мнениеот svegrigorov » 04 Авг 2020, 09:26

Сигнал до РЗИ.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 231
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron