начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

право на достъп до имот през друг имот

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот emiliobgg » 16 Окт 2020, 22:39

здравейте!
Притежател съм на УПИ . Упи-тата са създадени с влязъл в сила регулационен план .Аз нямам идеални части от пътя предвиден за обслужване на парцела. Той е закупен от агенция за държавни вземания ,чрез постановление. Оказва се ,че някои собственици на съседни имоти, обаче имат идеални части от пътя и сега ми създават проблем с преминаването. Нямам никаква представа как те са се сдобили с такива идеални части,след като те са си купили имота от същата агенция . Какво е решението за мен? предварително благодаря
emiliobgg
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Окт 2020, 21:59

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот jhoro » 16 Окт 2020, 23:53

Няма такова нещо „идеални части от път/улица”. Излъгали са Ви!

Чл. 14. (4) Урегулираните поземлени имоти имат задължително лице (изход) към улица, към път или по изключение към алея в парк.

Въпросните „улица, път или алея” са публична собственост.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот emiliobgg » 18 Окт 2020, 16:26

Благодаря! Значи не е възможно улица обслужваща УПИ-та да е частна собственост в идеални части, разделена между собствениците на УПИ-тата ,които обслужва? Така ли?
emiliobgg
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Окт 2020, 21:59

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот jhoro » 18 Окт 2020, 17:55

emiliobgg написа:Благодаря! Значи не е възможно улица обслужваща УПИ-та да е частна собственост в идеални части, разделена между собствениците на УПИ-тата ,които обслужва? Така ли?

Именно!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот emiliobgg » 18 Окт 2020, 22:28

благодаря! :)
emiliobgg
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Окт 2020, 21:59


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


cron