начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

право на достъп до имот през друг имот

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот emiliobgg » 16 Окт 2020, 22:39

здравейте!
Притежател съм на УПИ . Упи-тата са създадени с влязъл в сила регулационен план .Аз нямам идеални части от пътя предвиден за обслужване на парцела. Той е закупен от агенция за държавни вземания ,чрез постановление. Оказва се ,че някои собственици на съседни имоти, обаче имат идеални части от пътя и сега ми създават проблем с преминаването. Нямам никаква представа как те са се сдобили с такива идеални части,след като те са си купили имота от същата агенция . Какво е решението за мен? предварително благодаря
emiliobgg
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Окт 2020, 21:59

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот jhoro » 16 Окт 2020, 23:53

Няма такова нещо „идеални части от път/улица”. Излъгали са Ви!

Чл. 14. (4) Урегулираните поземлени имоти имат задължително лице (изход) към улица, към път или по изключение към алея в парк.

Въпросните „улица, път или алея” са публична собственост.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот emiliobgg » 18 Окт 2020, 16:26

Благодаря! Значи не е възможно улица обслужваща УПИ-та да е частна собственост в идеални части, разделена между собствениците на УПИ-тата ,които обслужва? Така ли?
emiliobgg
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Окт 2020, 21:59

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот jhoro » 18 Окт 2020, 17:55

emiliobgg написа:Благодаря! Значи не е възможно улица обслужваща УПИ-та да е частна собственост в идеални части, разделена между собствениците на УПИ-тата ,които обслужва? Така ли?

Именно!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: право на достъп до имот през друг имот

Мнениеот emiliobgg » 18 Окт 2020, 22:28

благодаря! :)
emiliobgg
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Окт 2020, 21:59


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron